czerwiec

Wizyta studyjna w Münster (Niemcy – Nadrenia-Północna Westfalia)
06.05.2015

W dniu 20-23.04.2015r dyrektorzy i nauczyciele szkół Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w Łodzi, uczestniczyli w wizycie studyjnej zorganizowanej  przy współpracy z niemiecką szkołą w Münster.

Celem wizyty było zapoznanie się z systemem kształcenia obowiązującym w regionie Nadrenii We stfalii, w tym z systemem szkolnictwa zawodowego.Uczestnicy mieli możliwość przyjrzeć się z bliska działalności placówek na poszczególnych szczeblach kształcenia oraz wymienić się doświadczeniami z niemieckimi kolegami.

Podczas wizyty uczestnicy wyjazdu poznali bliżej funkcjonowanie różnych instytucji, min;

• przedszkole
  • placówka medyczna
  • szkoła zawodowa
  • Handwerkskammer-Bildungscentrum (zawody techniczne)
  • Fachhochschule Munster-Uniwersytet Nauk Stosowanych

Wizyta studyjna w Münster (Niemcy – Nadrenia-Północna Westfalia)
Forum Naukowe
04.05.2015

Serdecznie zapraszamy do udzaiału w  Forum Naukowym pn."Kultura i zawody przyszłości: humanistyka jako techne",które odbędzie się  w dniach 4-5 maja 2015r, w ramach projektu,,Łódzkie intelektualne-II edycja".Spotkanie odbędzie się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego,sala Rady Wydziału,ul.Pomorska 171/173

Uczestnicy forum będą mieli okazję zapoznać się z tematyką zmieniającej się przestrzeni relacji kultury, nowych mediów i rynku pracy, wpływu tych przewartościowań na procesy edukacyjne w odniesieniu do współczesnej humanistyki.
Dyskusja wokół nowej jakości wiedzy, kompetencji i umiejętności toczyć się będzie w kontekście komunikacji kulturowej, nowych technologii, cyfryzacji, a także wyzwań przed jakimi staje dzisiejsza edukacja.

Terminy Egzaminu Zawodowego Maj – Lipiec 2015r – sesja 152 „Nowy” Egzamin
10.04.2015

Szczegóły w zakładce Strefa słuchacza

10.04.2015

TERMINY REKRUTACJI na rok  szkolny 2015/2016

1.  Kandydaci składają wymagane dokumenty, o który, do dnia  27 kwietnia 2015 roku w sekretariacie szkoły/placówki,

2.  Od dnia 28 kwietnia 2015 roku – postępowanie kwalifikacyjne komisji rekrutacyjnej,

3.  Dnia 29 kwietnia 2015 roku – ogłoszenie list kandydatów przyjętych
na pierwszy semestr i podanie  informacji o wolnych miejscach,

4. Od dnia 30 kwietnia 2015 roku do dnia 27 sierpnia 2015 roku rekrutacja uzupełniająca (w przypadku wolnych miejsc),

5.  Dnia 28 sierpnia 2015 roku – ostateczne listy kandydatów przyjętych
na pierwszy semestr,

6.    Powyższe terminy ustalone zostały dla kandydatów składających dokumenty na formy szkolne oraz kwalifikacyjne kursy zawodowe

02.04.2015

Byliśmy w Łasku na Targach edukacyjnych !
28.03.2015

Pierwsza edycja targów w Łasku już za nami ! Uczestniczyło w nich 15 szkół z całej Polski m.in: dwa  uniwersytety,politechnika,siedem uczelni wyższych, trzy szkoły policealne - w tym  Sieradzkie  SCKU.

Nasza szkoła prezentowała nie tylko swoją ofertę edukacyjną ale również zachęcała młodzież szkół ponadgimnazjalnych licznymi materiałami promocyjnymi i niecodziennymi pokazami m.in. masażu,makijażu,itp.Wszystko to,spotkało się z wielkim zainteresowaniem licznie przybyłej młodzieży.

Byliśmy w Łasku na Targach edukacyjnych !
Z ,,pierwszą pomocą,, w Złoczewie
28.03.2015

W dniu 05.03.2015 gościliśmy w Szkole Ponadgimnazjalnej w Złoczewie!

W ramach promocji Sieradzkiego SCKU przeprowadziliśmy wśród uczniów klas trzecich kurs pierwszej pomocy. Instruktaż, przeprowadziła p.Halina Żarnecka wieloletni pracownik naszej szkoły. Opowiedzieliśmy uczniom o naszej szkole,o jej ciekawych kierunkach kształcenia i zachęciliśmy do podjęcia nauki w SCKU.