październik

Zapraszamy na VIII Europejskie Forum Gospodarcze- Łódzkie 2015
18.09.2015

Zapraszamy do wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym, organizowanym przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego „Edukacja zawodowa dla rozwoju innowacyjnej gospodarki”, który odbędzie się w dniu 28.09.2015 r. w godz. 15.30 – 17.00 w hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi, sala balowa II, podczas VIII Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2015.
Europejskie Forum Gospodarcze jest wydarzeniem o charakterze cyklicznym, które organizowane jest już po raz ósmy przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, w tym roku także przy współpracy z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego S.A.

Pierwszego dnia Forum zostanie zorganizowana sesja tematyczna, podczas której znamienici goście, w tym osoby z zagranicy oraz przedstawiciel Komisji Europejskiej poruszą aktualne problemy i zagadnienia dotyczące edukacji zawodowej oraz kształcenia osób dorosłych w Polsce i Europie, a panel dyskusyjny będzie okazją do frapującej wymiany poglądów.

Formularz rejestracyjny  http://efg2015.pl/rejestracja.html

Inscenizacja bitwy z 1939 roku 4-5 września! Strońsko-Beleń-Zagórzyce
09.09.2015

W sobotę 5 września SCKU WŁ  miała świetną okazję do zaprezentowania oferty edukacyjnej szkoły podczas inscenizacji walk z 1939 r. na linii Warty w Beleniu. Słuchacze kierunku technik masażysta rozdawali ulotki wśród widowni, informując o naszych kierunkach kształcenia.

Widowisko zgromadziło kilka tysięcy widzów chcących wziąć udział w żywej lekcji historii. Blisko 200 rekonstruktorów postarało się, by pokazać nie tylko jak walczono 4 i 5 września przed 76. Laty.

Organizatorzy inscenizacji to: powiat zduńskowolski, gmina Zapolice, Stowarzyszenie Historyczne "Strzelcy Kaniowscy", 15. Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia, Stowarzyszenia Przyjaciół 15. SBWD, Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach.

Byliśmy na zawodach pływackich
08.09.2015

W lipcu nasza szkoła brała udział zawodach pływackich ,które odbyły się w Sieradzu nad rzeką Wartą. Słuchacze kierunku technik masażysta w ramach promocji naszej szkoły,wykonywali na uczestnikach zawodów profesjonalny masaż, pozwalający im na lepsze przygotowanie się do startu. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Sieradza, a udział naszej szkoły  w dużym stopniu uatrakcyjnił te zawody.

Byliśmy na zawodach pływackich
Plan zajęć dla poszczególnych kierunków
08.09.2015

Rozkład zajęć dla kierunku technik masażysta I i II rok oraz higienistka stomatologiczna  oraz  technik    weterynarii  w STREFIE SŁUCHACZA

Słuchacze pierwszego roku rozpoczęli naukę!
04.09.2015

Z dniem 1 września 2015r w Sieradzkim SCKU WŁ, słuchacze pierwszego roku rozpoczęli naukę na kierunkach: higienistka stomatologicznaopiekun medycznytechnik masażysta i technik weterynarii.

Ważne ! Terminy Egzaminu Potwierdzającego Kwalifikacje w Zawodzie w 2016 r.
02.09.2015

Sesja1:  styczeń-luty 2016r.

14 stycznia

15 stycznia 2016r.

Od 16 stycznia do 26 lutego 2016r.

30 marca 2016r.

Sesja3 :  maj-lipiec  2016r.

23 czerwca 2016 r.

Od 30 maja do 4 lipca 2016r.

26 sierpnia 2016r.

Sesja 4:  sierpień – październik 2016r.

11 października 2016r.

Od 16 sierpnia do 6 września-tylko M.11 i M.19

Od  6 września do 17 października 2016r.-pozostałe kwalifikacje, w tym M.19

25 listopada 2016r.

02.09.2015

TERMINY EGZAMINU POTWIERDZAJĄCEGO KWALIFIKACJE ZAWODOWE

dla absolwentów wszystkich typów szkół prowadzących kształcenie zawodowe, którzy uzyskali świadectwo ukończenia szkoły w styczniu

1. Etap pisemny

11 stycznia 2016 r. (poniedziałek), godz. 12:00 – dla absolwentów wszystkich typów szkół prowadzących kształcenie zawodowe

2. Etap praktyczny

12 stycznia 2016 r. – dla absolwentów techników, techników uzupełniających i szkół policealnych kształcących w tych samych zawodach, w których kształcą technika

od 18 do 29 stycznia 2016 r. – dla absolwentów zasadniczych szkól zawodowych i szkół policealnych kształcących w tych samych zawodach, w których kształcą zasadnicze szkoły zawodowe

Przekazanie przez okręgową komisję egzaminacyjną dyplomów do szkół- 26 luty 2016r.(data wydania dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe -26 luty 2016r.)

TERMINY EGZAMINU POTWIERDZAJĄCEGO KWALIFIKACJE ZAWODOWE

dla absolwentów wszystkich typów szkół prowadzących kształcenie zawodowe, którzy uzyskali świadectwo ukończenia szkoły w kwietniu lub czerwcu

1. Etap pisemny

20 czerwca 2016 r. (poniedziałek), godz. 12:00 – dla absolwentów wszystkich typów szkół prowadzących kształcenie zawodowe

2. Etap praktyczny

od 21 do 22 czerwca 2016 r. – dla absolwentów techników, techników uzupełniających i szkół policealnych kształcących w tych samych zawodach, w których kształcą technika

od 27 czerwca do 4 lipca 2016 r. – dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych i szkół policealnych kształcących w tych samych zawodach, w których kształcą zasadnicze szkoły zawodowe

Przekazanie przez okręgową komisję egzaminacyjną dyplomów do szkół- 26 sierpnia  2016r.(data wydania dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe -26 sierpnia 2016r.)