czerwiec

Promocja Sieradzkiego SCKU w Zduńskiej Woli i Wieluniu
17.03.2015

Promocja Sieradzkiego SCKU Województwa Łódzkiego nabiera rozmachu. W dniach 4 i 12 marca b.r uczestniczyliśmy w Targach Edukacyjnych w Zduńskiej Woli i Wieluniu, gdzie promowaliśmy naszą szkołę,udzielaliśmy informacji dotyczącej kierunków kształcenia,sposobu rekrutacji i wymagań jakie trzeba spełnić żeby zostać słuchaczem naszej szkoły.

Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się kierunki technik masażystatechnik usług kosmetycznychhigienistka stomatologiczna oraz nasz nowy kierunek technik weterynarii

Przypominamy !Jesteśmy szkołą publiczną,darmową nie wymagamy matury, kształcimy w systemie dziennym i zaocznym,prowadzimy kursy kwalifikacyjne.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z CAŁĄ OFERTĄ  KSZTAŁCENIA NASZEJ SZKOŁY !

Promocja Sieradzkiego SCKU w Zduńskiej Woli i Wieluniu
Maski karnawałowe Pokaz zombi- WARSZTATY CHARAKTERYZATORSKIE
06.03.2015

W niedzielę 1 marca  2015r w naszej szkole SCKU Województwa Łódzkiego,odbyły się warsztaty charakteryzatorskie dla słuchaczy kierunku technik usług kosmetycznych.

Gość specjalny ZOSIA ROJEK studentka  II roku prestizowej miedzynarodowej szkoły charakteryzatorskiej FAM w Krakowie, podzieliła się umiejętnościami i wiadomościami z zakresu techniki malowania twarzy. Zaprezentowała najnowsze kierunki dotyczące sporządzania masek karnawałowych.

Ciekawostką był pokaz Zombi oraz wykonywanie ran i siniaków,za pomocą specjalistycznych mas plastycznych, sztucznej krwi i farb do ciał.Zajęcia miały charakter warsztatów,gdzie oprócz teorii i pokazu słuchacze mieli świetną  okazję sprawdzenia własnych umiejętności.

Maski karnawałowe Pokaz  zombi- WARSZTATY CHARAKTERYZATORSKIE
Nasza szkoła na 14 Targach Edukacyjnych !
03.03.2015

TARGI  EDUKACYJNE  !

25 lutego 2015 w Starostwie Powiatowym w Sieradzu, odbyly sie 14  Targi Edukacyjne. Nasza szkoła SCKU  Województwa Łódzkiego promowała główne kierunki kształcenia tj. technik usług kosmetycznych ,technik masażysta opiekunka dziecięca  opiekun medyczny higienistka  stomatologiczna  technik weterynarii terapeuta zajęciowy.Oferta naszej  szkoły skierowana była zarówno  dla tegorocznych maturzystów i dorosłych, którzy planują dalszą edukację.

Przypominamy !!!- nauka w SCKU jest bezpłatna, uczymy w systemie dziennym i zaocznym. Nie wymagamy matury !  SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Nasza szkoła  na  14 Targach Edukacyjnych !
Termin kolejnego spotkania dla kierunku Technik Weterynarii !
26.02.2015

WAŻNA INFORMACJA!!! prosimy przejść do zakładki STREFA SŁUCHACZA

Warsztaty Charakteryzatorskie - Maski Karnawałowe i Pokaz Zombie !!!
24.02.2015

1 MARCA (niedziela) 2015r.

WARSZTATY CHARAKTERYZATORSKIE  dla uczniów  SCKU w Sieradzu

Gość  specjalny  ZOSIA ROJEK

Studentka II roku prestiżowej  międzynarodowej  szkoły  charakteryzatorskiej

FAM w Krakowie, pracująca przy sesjach fotograficznych, etiudach, spektaklach oraz filmach m.in.:

‘’Bangistan’’  w reż. Karan ‘a  Anshuman

‘’ Spacer po mieście”  w reż. Jarosław Banaszaka

‘’Wielkie Konflikty’’ w  reż. G.F. Darwin

1.

1. Część pierwsza

MASKI  KARNAWAŁOWE

8.00-8.45     Teoria i pokaz

9.00-11.30   Praca w parach z wykorzystaniem piór ,cieni, cyrkonii

(należy przynieść klej do rzęs, kosmetyki do makijażu, koniecznie cienie do powiek,

pędzle, ozdoby do paznokci: kamyczki , cyrkonie, lekkie koronki itd. według własnego pomysłu)

11.30-12.00  przerwa

2. Część druga

POKAZ  ZOMBIE oraz  wykonanie ran i siniaków

12.00-13.00   Pokaz charakteryzacji  Zombie

13.15-16.00   Rodzaje ran i siniaków( rana cięta, szarpana, rąbana, postrzałowa wlotowa i                          wylotowa)  oraz ich wykonanie za pomocą specjalistycznych artykułów charakteryzatorskich

tj.masy plastycznej, sztucznej krwi i farb do ciała.

(należy przynieść szpatułki metalowe dwustronne po jednej  na parę)

Kontakt:  Agnieszka Komza , tel.  788-940-506

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY !

Termin rozpoczęcia zajęć - Technik Weterynarii
19.02.2015

Informujemy ,że w dniu 21.02.2015r (sobota) o godzinie 8.00 w Sieradzkim SCKU ,odbędą się pierwsze  zajęcia dla  kierunku technik  weterynarii  . Do zobaczenia !

UWAGA !!! Zmiana planu
15.02.2015

Od 16 lutego 2015r obowiązuje nowy plan zajęć edukacyjnych dla poszczególnych kierunków.

Więcej  informacji w zakładce Strefa słuchacza