październik

Głosowanie rozpoczęte!!! Prosimy o Wasze głosy
01.10.2017

Prosimy o Wasze głosy na projekt z Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego
26.09.2017

Od 1 października 2017 roku głosujemy na projekt z Budżetu Obywatelskiego "Siłownia na świeżym powietrzu - Outdoor fitness" w Sieradzu, przy ul. 3 Maja 7.

Jak już informowaliśmy zadanie "Siłownia na świeżym powietrzu - Outdoor fitness" zgłoszone przez dyrektora Monikę Szczepaniak do budżetu obywatelskiego zostało dopuszczone do głosowania.

Celem projektu jest zagospodarowanie wolnej przestrzeni i wyposażenie jej w sprzęt do ćwiczeń aerobowo - siłowych. Ogólnodostępny charakter będzie miał wpływ na integracje społeczności lokalnej, a poprzez promowana w ten sposób aktywność fizyczna i zdrowy stylu życia mieszkańców będzie pozytywnie przeciwdziałać negatywnym zjawiskom społecznym.

Zachęcamy wszystkich do udziału w głosowaniu, które odbędzie się od 1 do  22 października br. zgodnie z regulaminem ogłoszonym przez Samorząd Województwa Łódzkiego.

Głosować można 1 raz wybierając jedną formę głosowania:

• on-line GŁOSUJ (dostępne od 1 października) lub
  • za pośrednictwem papierowego formularza dostępnego na stronie: www.bo.lodzkie.pl
Jesień w polu i ogrodzie i Kościerzyński Dzień Ziemniaka - 17.09.2017r.
18.09.2017

W weekend w Kościerzynie pod Sieradzem odbyły się targi "Jesień w polu i ogrodzie - Kościerzyński Dzień Ziemniaka".

Niestety deszczowa aura sprawiła, że odwiedzających stoiska wystawców, było stosunkowo nie wielu.

Dla naszego Centrum impreza ta była okazją do promowania oferty szkoły w tym szczególnie kierunków: technik weterynarii i technik turystyki wiejskiej.

Jesień w polu i ogrodzie i Kościerzyński Dzień Ziemniaka  - 17.09.2017r.
Pomysł na "Siłownię na świżym powietrzu-Outdoor fitness" dopuszczony do głosowania!!!

Miło Nam poinformować, że pomysł na
"Siłownię na świeżym powietrzu-Outdoor fitness"
został dopuszczony do głosowania w Budżecie Obywatelskim Samorządu Województwa Łódzkiego.

Siłownia miałaby powstać przy budynkach szkoły oraz sali gimnastycznej i byłaby dostępna dla wszystkich zainteresowanych osób w tym słuchaczy Naszego Zespołu!!!

Liczymy na Wasze głosy, a o terminie głosowania poinformujemy.

Ogólnopolski Konkurs Generalnego Konserwatora Zabytków na projekt edukacyjny o dziedzictwie kulturowym – „Zabytek Poznany”

Jeżeli:

- Twoją pasją są zabytki oraz edukacja historyczna,
- jesteś właścicielem obiektu zabytkowego lub nim zarządzasz,
- pracujesz z ludźmi, którzy interesują się przeszłością oraz popularyzacją wiedzy o zabytkach,
- dziedzictwo wokół Ciebie nie jest Ci obojętne,

to zapraszamy Cię do Ogólnopolskiego Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków na projekt edukacyjny o dziedzictwie kulturowym – „Zabytek Poznany”.

Jego celem jest promocja działań związanych z upowszechnianiem wiedzy o dziedzictwie kulturowym oraz wzmocnienie świadomości społecznej dotyczącej wartości zabytków. Chcemy nagradzać i promować najlepszą działalność edukacyjną w tym zakresie prowadzoną przez zarządców i posiadaczy zabytków, a także osoby współpracujące z nimi.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie projekty, które:
- rozpoczęły się i zostały zrealizowane w 2016 roku;
- upowszechniały wiedzę o konkretnym zabytku, zabytkach lub przestrzeni zabytkowej bądź też przyczyniły się do zwiększania świadomości społecznej dotyczącej wartości i znaczenia konkretnych obiektów zabytkowych i wpływały na zwiększenie społecznego przekonania o potrzebie zachowania zabytków w dobrym stanie;
- przynajmniej częściowo angażowały uczestników projektu i/lub publiczność do poznawania zabytków in situ;
- były organizowane lub współorganizowane przez właścicieli, posiadaczy lub zarządców obiektów lub przestrzeni wpisanych do rejestru zabytków.

Obowiązują następujące kategorie:
- prelekcje, wykłady, warsztaty,
- aktywności plenerowe,
- wystawy i projekty multimedialne.

Na autorów najlepszych projektów czekają nagrody:
I miejsce -20.000,00 zł
II miejsce ‐ 15.000,00 zł
III miejsce ‐ 10.000,00 zł
wyróżnienie - 5.000,00 zł

Zgłoszenia do konkursu należy nadsyłać do 29 września 2017 r. na adres Narodowego Instytutu Dziedzictwa, ul. Kopernika 36/40, 00-924 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs na Projekt edukacyjny Zabytek Poznany”.

Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi w listopadzie 2017 roku.

Głównym organizatorem konkursu „Zabytek Poznany” jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Operatorem procedury konkursowej jest natomiast Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Kontakt z organizatorem, regulamin konkursu i pliki do pobrania dostępnę są:

Drodzy Słuchacze,

Informujemy, że są już
Suplementy do Dyplomów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.

Zapraszamy po ich odbiór.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
03.09.2017

Drodzy Słuchacze,

Przypominamy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się
4 września 2017 roku o godzinie 9.00

Zapraszamy wszystkich słuchaczy !