grudzień

Wycieczka dydaktyczna do Ośrodka Tlenoterapii Hiperbarycznej i Ośrodka Profilaktyki i Rehabilitacji "Creator" w Łodzi
05.10.2017

W dniu 22 września 2017 roku słuchacze kierunku technik masażysta, zwiedzali Oœśrodek Profilaktyki i Rehabilitacji oraz Ośœrodek Tlenoterapii Hiperbarycznej "„CREATOR"” Sp. z o.o. w Łodzi.

Łódzki Ośœrodek „"Creator”" posiada bogatą bazę sprzętu rehabilitacyjnego. Słuchacze naszej szkoły mieli okazję zobaczyć m.in. komorę kriogeniczną, sprzęt do DBC - unikalnej metody terapii schorzeń układu ruchu i jedną z nielicznych w naszym kraju komorę tlenoterapii hiperbarycznej.

Pobyt w oœśrodku był dla naszych słuchaczy niezwykle interesujący i wzbogacający ich wiedzę. Mogli nie tylko zobaczyć wyjątkowy sprzęt rehabilitacyjny, ale również z niego skorzystać.  Słuchacze, którzy zdecydowali się wejść do komory kriogenicznej nie kryli zadowolenia. Co innego oglądać sprzęt, a co innego na własnej skórze sprawdzić sposób jego działania. Odważnym, gratulujemy :)

Dziękujemy dr n. med Łukaszowi Kikowskiemu - Kierownikowi Ośrodka Profilaktyki i Rehabilitacji "Creator" w Łodzi za możliwość zwiedzania ośrodka.

25 Targi Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacja - Łódź 2017
04.10.2017

Targi Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji to jedno z najważniejszych wydarzeń branży medycznej w Europie. To tutaj wystawcy z kraju i zagranicy mogą zaprezentować nowoczesne metody leczenia, sprzęt służący rehabilitacji i nowatorskie rozwiązania poprawiające kondycję i komfort życia.

Podczas targów Rehabilitacja prezentowane są najnowsze urządzenia wspomagające diagnozowanie‚ leczenie i rehabilitację. Co roku wystawcy prezentują kilkadziesiąt premierowych produktów: sprzęt i  wyposażenie dla ośrodków rehabilitacji, sanatoriów, uzdrowisk, centrów medycyny sportowej oraz gabinetów medical spa.

Odwiedzający targi mogą tu zdobyć informacje o możliwych formach wsparcia, dofinansowaniach i programach pomocowych dla osób z problemami zdrowotnymi. Mogą też poddać się bezpłatnym badaniom i porozmawiać ze specjalistami z zakresu: rehabilitacji kardiologicznej, badań postawy i równowagi czy laseroterapii.

Targi Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji 2017 w liczbach:

• 5125 osób odwiedziło targi
  • 224 wystawców z Polski i zagranicy
  • 9 konferencji naukowych w ramach Kongresu Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji
  • 434 uczestników Kongresu Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji
  • 143 osoby wzięły udział w spotkaniach towarzystw naukowych i panelach dyskusyjnych
  • Targi odwiedziło blisko 1000 osób niepełnoprawnych
25 Targi Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacja - Łódź 2017
Głosowanie rozpoczęte!
02.10.2017

Głosowanie – rozpoczęte!
Jeœli chcesz mieć wpływ na co zostanie wydanych 5 mln zł z budżetu województwa łódzkiego
na rok 2018 zagłosuj.

WAŻNE Zasady głosowania:

• Możesz oddać jeden głos!
  • Możesz przyznać punkty maksymalnie na 3 zadania (na jednej karcie do głosowania – patrz punkt powyżej) zgłoszone do tego samego subregionu.
  • Można przyznać 3 pkt, 2 pkt lub 1 pkt. Propozycji zadana, która podoba Ci się najbardziej przyznaj 3 punkty, 2 punkty propozycji, która podoba Ci się mniej, a 1 punkt pomysłowi, który podoba Ci się spośœród wybranych najmniej.
  • Jeśœli uważasz, że zadanie z innego subregionu jest ciekawe i chciałbyśœ na nie zagłosować masz taką możliwoœść. Pamiętaj jedynie, że wszystkie propozycje zadań, na które głosujesz muszą być zgłoszone do tego samego subregionu!
Głosowanie rozpoczęte!!! Prosimy o Wasze głosy
01.10.2017

Prosimy o Wasze głosy na projekt z Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego
26.09.2017

Od 1 października 2017 roku głosujemy na projekt z Budżetu Obywatelskiego "Siłownia na świeżym powietrzu - Outdoor fitness" w Sieradzu, przy ul. 3 Maja 7.

Jak już informowaliśmy zadanie "Siłownia na świeżym powietrzu - Outdoor fitness" zgłoszone przez dyrektora Monikę Szczepaniak do budżetu obywatelskiego zostało dopuszczone do głosowania.

Celem projektu jest zagospodarowanie wolnej przestrzeni i wyposażenie jej w sprzęt do ćwiczeń aerobowo - siłowych. Ogólnodostępny charakter będzie miał wpływ na integracje społeczności lokalnej, a poprzez promowana w ten sposób aktywność fizyczna i zdrowy stylu życia mieszkańców będzie pozytywnie przeciwdziałać negatywnym zjawiskom społecznym.

Zachęcamy wszystkich do udziału w głosowaniu, które odbędzie się od 1 do  22 października br. zgodnie z regulaminem ogłoszonym przez Samorząd Województwa Łódzkiego.

Głosować można 1 raz wybierając jedną formę głosowania:

• on-line GŁOSUJ (dostępne od 1 października) lub
  • za pośrednictwem papierowego formularza dostępnego na stronie: www.bo.lodzkie.pl
Jesień w polu i ogrodzie i Kościerzyński Dzień Ziemniaka - 17.09.2017r.
18.09.2017

W weekend w Kościerzynie pod Sieradzem odbyły się targi "Jesień w polu i ogrodzie - Kościerzyński Dzień Ziemniaka".

Niestety deszczowa aura sprawiła, że odwiedzających stoiska wystawców, było stosunkowo nie wielu.

Dla naszego Centrum impreza ta była okazją do promowania oferty szkoły w tym szczególnie kierunków: technik weterynarii i technik turystyki wiejskiej.

Jesień w polu i ogrodzie i Kościerzyński Dzień Ziemniaka  - 17.09.2017r.
Pomysł na "Siłownię na świżym powietrzu-Outdoor fitness" dopuszczony do głosowania!!!

Miło Nam poinformować, że pomysł na
"Siłownię na świeżym powietrzu-Outdoor fitness"
został dopuszczony do głosowania w Budżecie Obywatelskim Samorządu Województwa Łódzkiego.

Siłownia miałaby powstać przy budynkach szkoły oraz sali gimnastycznej i byłaby dostępna dla wszystkich zainteresowanych osób w tym słuchaczy Naszego Zespołu!!!

Liczymy na Wasze głosy, a o terminie głosowania poinformujemy.