kwiecień

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Sieradzu

Forum Naukowe
04.05.2015

Serdecznie zapraszamy do udzaiału w  Forum Naukowym pn."Kultura i zawody przyszłości: humanistyka jako techne",które odbędzie się  w dniach 4-5 maja 2015r, w ramach projektu,,Łódzkie intelektualne-II edycja".Spotkanie odbędzie się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego,sala Rady Wydziału,ul.Pomorska 171/173

Uczestnicy forum będą mieli okazję zapoznać się z tematyką zmieniającej się przestrzeni relacji kultury, nowych mediów i rynku pracy, wpływu tych przewartościowań na procesy edukacyjne w odniesieniu do współczesnej humanistyki.
Dyskusja wokół nowej jakości wiedzy, kompetencji i umiejętności toczyć się będzie w kontekście komunikacji kulturowej, nowych technologii, cyfryzacji, a także wyzwań przed jakimi staje dzisiejsza edukacja.

Terminy Egzaminu Zawodowego Maj – Lipiec 2015r – sesja 152 „Nowy” Egzamin
10.04.2015

Szczegóły w zakładce Strefa słuchacza

10.04.2015

TERMINY REKRUTACJI na rok  szkolny 2015/2016

1.  Kandydaci składają wymagane dokumenty, o który, do dnia  27 kwietnia 2015 roku w sekretariacie szkoły/placówki,

2.  Od dnia 28 kwietnia 2015 roku – postępowanie kwalifikacyjne komisji rekrutacyjnej,

3.  Dnia 29 kwietnia 2015 roku – ogłoszenie list kandydatów przyjętych
na pierwszy semestr i podanie  informacji o wolnych miejscach,

4. Od dnia 30 kwietnia 2015 roku do dnia 27 sierpnia 2015 roku rekrutacja uzupełniająca (w przypadku wolnych miejsc),

5.  Dnia 28 sierpnia 2015 roku – ostateczne listy kandydatów przyjętych
na pierwszy semestr,

6.    Powyższe terminy ustalone zostały dla kandydatów składających dokumenty na formy szkolne oraz kwalifikacyjne kursy zawodowe

02.04.2015

Byliśmy w Łasku na Targach edukacyjnych !
28.03.2015

Pierwsza edycja targów w Łasku już za nami ! Uczestniczyło w nich 15 szkół z całej Polski m.in: dwa  uniwersytety,politechnika,siedem uczelni wyższych, trzy szkoły policealne - w tym  Sieradzkie  SCKU.

Nasza szkoła prezentowała nie tylko swoją ofertę edukacyjną ale również zachęcała młodzież szkół ponadgimnazjalnych licznymi materiałami promocyjnymi i niecodziennymi pokazami m.in. masażu,makijażu,itp.Wszystko to,spotkało się z wielkim zainteresowaniem licznie przybyłej młodzieży.

Byliśmy w Łasku na Targach edukacyjnych !
Z ,,pierwszą pomocą,, w Złoczewie
28.03.2015

W dniu 05.03.2015 gościliśmy w Szkole Ponadgimnazjalnej w Złoczewie!

W ramach promocji Sieradzkiego SCKU przeprowadziliśmy wśród uczniów klas trzecich kurs pierwszej pomocy. Instruktaż, przeprowadziła p.Halina Żarnecka wieloletni pracownik naszej szkoły. Opowiedzieliśmy uczniom o naszej szkole,o jej ciekawych kierunkach kształcenia i zachęciliśmy do podjęcia nauki w SCKU.

Promocja Sieradzkiego SCKU w Zduńskiej Woli i Wieluniu
17.03.2015

Promocja Sieradzkiego SCKU Województwa Łódzkiego nabiera rozmachu. W dniach 4 i 12 marca b.r uczestniczyliśmy w Targach Edukacyjnych w Zduńskiej Woli i Wieluniu, gdzie promowaliśmy naszą szkołę,udzielaliśmy informacji dotyczącej kierunków kształcenia,sposobu rekrutacji i wymagań jakie trzeba spełnić żeby zostać słuchaczem naszej szkoły.

Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się kierunki technik masażystatechnik usług kosmetycznychhigienistka stomatologiczna oraz nasz nowy kierunek technik weterynarii

Przypominamy !Jesteśmy szkołą publiczną,darmową nie wymagamy matury, kształcimy w systemie dziennym i zaocznym,prowadzimy kursy kwalifikacyjne.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z CAŁĄ OFERTĄ  KSZTAŁCENIA NASZEJ SZKOŁY !

Promocja Sieradzkiego SCKU w Zduńskiej Woli i Wieluniu