październik

Rozpoczął się nowy nabór na semestr letni -Zapraszamy!
03.12.2014

Informujemy, że od 1 grudnia 2014 roku uruchamiamy  nowy nabór na następujące kierunki :

•   technik weterynarii     -  stacjonarny dzienny ,zaoczny
  •   opiekun medyczny      -  stacjonarny dzienny , zaoczny
  •   terapeuta zajęciowy   -  stacjonarny dzienny
  •   opiekunka dziecięca   -  stacjonarny dzienny

Zajęcia w semestrze letnim-rok szkolny 2014/2015 rozpoczynają  sie 26.01.2015

Dokumenty DO POBRANIA  w zakładce  PLIKI DO POBRANIA .

ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY!!!

Prowadzimy również bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe

WESOŁYCH ŚWIĄT WESOŁYCH ŚWIĄT WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
18.12.2014

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej
09.12.2014

XIII Turniej Piłki Siatkowej                               Drużyn Żeńskich

Jak co roku w łódzkim CKU przy ul.Wielkopolskiej, odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej  pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Do rywalizacji przystąpiły szkoły z Łodzi , Piotrkowa Trybunalskiego i Sieradza.Dziewczęta naszej placówki, pomimo wielkiego zangażowania i woli walki zajęły ostatecznie IV miejsce.                                                                                                                                                                                         Serdecznie im za to dziękujemy i będziemy trzymać kciuki w przyszłym roku ! Do zobaczenia

Sieradzkie SCKU na Targach Edukacyjnych i Zawodowych w Wieruszowie
20.11.2014

W dniu 13 listo­pada 2014 r. w Zespole  Szkół Ponadgimnazjalnych im.Stanisława  Staszica w Wieruszowie odbyły się  Targi Eduka­cyjne orga­ni­zo­wane przez wieru­szowski Ochot­niczy Hufiec Pracy.

Celem Targów Eduka­cyj­nych i Zawo­do­wych było przed­sta­wienie młodzieży z powiatu wieru­szow­skiego i kępiń­skiego, a także osobom poszu­ku­jącym pracy ocze­kiwań praco­dawców i ofert eduka­cyj­nych  uczelni wyższych,oraz zapo­znanie młodych osób z insty­tu­cjami, które wspie­rają uczniów w kształ­ceniu usta­wicznym i funk­cjo­no­waniu na rynku pracy, a przede wszystkim prezen­tację szkół i kierunków, które umoż­li­wiają zdobycie zawodu, bądź podno­szenie kwalifikacji.

Sieradzkie SCKU Województwa Łódzkiego w Sieradzu miało przy­jem­ność uczest­ni­czyć w tych targach. Zaprezentowaliśmy kierunki kształcenia naszej szkoły. Słuchacze kierunków  technik masażysta i technik usług kosmetycznych, przeprowadzili wśród  młodzieży  Szkół Ponadgimnazjalnych  pokaz techniki masażu i manicure wraz  z malowaniem paznokci.

W przyszłym  roku również przyjedziemy  z promocją  naszej szkoły do Wieruszowa. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.Pozdrawiamy młodzież z Wieruszowa, Kępna i okolic i zapraszamy do podjęcia nauki w SCKU w Sieradzu.

Sieradzkie SCKU na Targach Edukacyjnych i Zawodowych w Wieruszowie
List Marszałka Województwa Łodzkiego
13.11.2014

Dnia 12 listopada 2014 roku w Łódzkim Domu Kultury odbyło się spotkanie Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia z dyrektorami jednostek podległych Samorządowi. Spotkanie było podsumowaniem a jednocześnie podziękowaniem za cztery lata wytężonej, wspólnej pracy dzięki której Łódzkie nabrało prędkości.... " zachęcamy do zapoznania się z pełna treścią listu.

Przedszkolaki w naszej szkole
22.10.2014

W  październiku w  Sieradzkim Centrum SCKU  Województwa Łódzkiego zostały  zorganizowane zajęcia  sportowe dla  pięciolatków z Przedszkola nr 15 w  Sieradzu.  W  obecności  rodziców, maluchy miały  świetną  okazję uczestniczenia  w pierwszej  lekcji  wychowania  fizycznego .

Zajęcia  zostały  zorganizowane w ramach  promocji  naszej  szkoły . Opowiedzieliśmy rodzicom  o naszej  placówce, jej  kierunkach  kształcenia, rozdaliśmy  ulotki i zaprosiliśmy  do  podjęcia  nauki  w naszej placówce .

Przedszkolaki w naszej  szkole
Zapraszamy do udziału w sesji plenarnej „EDUKACJA ZAWODOWA W WYMIARZE EUROPEJSKIM” w ramach VII Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2014
03.10.2014

Marszałek Województwa Łódzkiego  serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w sesji „Edukacja zawodowa w wymiarze europejskim”, która odbędzie się w dniu 15 października 2014 roku w godz. 900 - 1400  w Łodzi w hotelu DoubleTree by Hilton, ul. Łąkowa 29. Podczas sesji znamienici goście, w tym osoby z zagranicy oraz przedstawiciele Komisji Europejskiej poruszą aktualne problemy i zagadnienia dotyczące edukacji zawodowej w Polsce i Europie oraz zaprezentują zamierzenia i plany instytucji europejskich w kontekście nowego okresu programowania na lata 2014-2020. Podsumowaniem sesji będzie panel dyskusyjny, a gwarancją jego wysokiego poziomu merytorycznego będzie obecność wybitnych przedstawicieli środowiska biznesu, nauki i edukacji.

Szczegóły dot. całego Forum dostępne są w jęz. polskim i angielskim pod adresem: www.forum.lodzkie.pl, formularz rejestracyjny:  http://efg2014.pl/system/index.php?module=register.

Europejskie Forum Gospodarcze jest wydarzeniem cyklicznym, które organizowane jest już po raz siódmy przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Dyskusje podejmowane podczas Forum dotyczą aktualnej sytuacji gospodarczej z ukierunkowaniem na potencjał regionów, którego rozwój ma bezpośrednie przełożenie na wzmocnienie kondycji gospodarczej naszego kraju.

Zapraszamy do uczestnictwa w tym ważnym dla regionu i Polski wydarzeniu.