grudzień

Ogólnopolski Konkurs Generalnego Konserwatora Zabytków na projekt edukacyjny o dziedzictwie kulturowym – „Zabytek Poznany”

Jeżeli:

- Twoją pasją są zabytki oraz edukacja historyczna,
- jesteś właścicielem obiektu zabytkowego lub nim zarządzasz,
- pracujesz z ludźmi, którzy interesują się przeszłością oraz popularyzacją wiedzy o zabytkach,
- dziedzictwo wokół Ciebie nie jest Ci obojętne,

to zapraszamy Cię do Ogólnopolskiego Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków na projekt edukacyjny o dziedzictwie kulturowym – „Zabytek Poznany”.

Jego celem jest promocja działań związanych z upowszechnianiem wiedzy o dziedzictwie kulturowym oraz wzmocnienie świadomości społecznej dotyczącej wartości zabytków. Chcemy nagradzać i promować najlepszą działalność edukacyjną w tym zakresie prowadzoną przez zarządców i posiadaczy zabytków, a także osoby współpracujące z nimi.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie projekty, które:
- rozpoczęły się i zostały zrealizowane w 2016 roku;
- upowszechniały wiedzę o konkretnym zabytku, zabytkach lub przestrzeni zabytkowej bądź też przyczyniły się do zwiększania świadomości społecznej dotyczącej wartości i znaczenia konkretnych obiektów zabytkowych i wpływały na zwiększenie społecznego przekonania o potrzebie zachowania zabytków w dobrym stanie;
- przynajmniej częściowo angażowały uczestników projektu i/lub publiczność do poznawania zabytków in situ;
- były organizowane lub współorganizowane przez właścicieli, posiadaczy lub zarządców obiektów lub przestrzeni wpisanych do rejestru zabytków.

Obowiązują następujące kategorie:
- prelekcje, wykłady, warsztaty,
- aktywności plenerowe,
- wystawy i projekty multimedialne.

Na autorów najlepszych projektów czekają nagrody:
I miejsce -20.000,00 zł
II miejsce ‐ 15.000,00 zł
III miejsce ‐ 10.000,00 zł
wyróżnienie - 5.000,00 zł

Zgłoszenia do konkursu należy nadsyłać do 29 września 2017 r. na adres Narodowego Instytutu Dziedzictwa, ul. Kopernika 36/40, 00-924 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs na Projekt edukacyjny Zabytek Poznany”.

Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi w listopadzie 2017 roku.

Głównym organizatorem konkursu „Zabytek Poznany” jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Operatorem procedury konkursowej jest natomiast Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Kontakt z organizatorem, regulamin konkursu i pliki do pobrania dostępnę są:

Drodzy Słuchacze,

Informujemy, że są już
Suplementy do Dyplomów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.

Zapraszamy po ich odbiór.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
03.09.2017

Drodzy Słuchacze,

Przypominamy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się
4 września 2017 roku o godzinie 9.00

Zapraszamy wszystkich słuchaczy !

Od 1 września 2017 roku - Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Sieradzu
31.08.2017

Uchwałą Nr XXXV/458/17 Sejmiku Województwa Łódzkiego
z dnia 27 marca 2017r.

tworzy się z dniem 1 września 2017 roku

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Sieradzu,
w skład którego wchodzą:

• Sieradzkie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Sieradzu oraz
  • Bursa Samorządu Województwa Łódzkiego w Sieradzu.

Dyrektorem  Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Sieradzu jest Pani Monika Szczepaniak.

Termin składania deklaracji przystąpienia do egzaminu w sesji styczeń - luty 2018
29.08.2017

WAŻNA INFORMACJA!!!

Informujemy, że zgodnie z Komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 10 sierpnia 2017 r. w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz egzaminu eksternistycznego zawodowego w 2018 roku  -
deklaracje przystąpienia do egzaminu w sesji styczeń –- luty 2018 r. należy składać w terminie
do dnia 9 wrzeœśnia 2017 r.

TO JUŻ DZIŚ! WYNIKI EGZAMINÓW!!!
25.08.2017

DRODZY SŁUCHACZE,

PRZYPOMINAMY, DZISIAJ WYNIKI EGZAMINU!!!!

Rekrutacja - informacje
05.07.2017

Zakończył się termin skladania wniosków a tym samym Komisja rekrutacyjna podała do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do nauki w naszej szkole. Listy zostały wywieszone na tablicy ogłoszeń.

Jednocześnie przypominamy o konieczności przedłożenia oryginału potwierdzającego posiadanie wykształcenia średniego. W celu uzupełnienia dokumentów prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

Osoby, które chcą rozpocząć naukę w naszej szkole zapraszamy do złożenia dokumentów w postępowaniu uzupełniającym.

Zachęcamy do podjęcia nauki w Sieradzkim Centrum. Jesteśmy szkołą BEZPŁATNĄ. Kształcimy młodzież i osoby dorosłe, w systemie stacjonarnym oraz zaocznym.

BĄDŹ ZAWODOWCEM. WYBIERZ WŁAŚCIWY KIERUNEK. ZDOBĄDŹ Z NAMI NOWY ZAWÓD.