październik

Wycieczka dydaktyczna do Łodzi - 18.05.2011r.
23.05.2011

W dniu 18 maja odbyła się wycieczka dydaktyczna do Łodzi zorganizowana dla uczniów kierunków: opiekun medyczny i  technik masażysta klasa I i II.

Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzenie Muzeum Historii Medycyny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jest to jedyne  w Polsce muzeum gromadzące, oprócz eksponatów związanych z medycyną cywilną, również zbiory dotyczące historii wojskowej służby zdrowia.
Na powierzchni 800m. kw. zgromadzono eksponaty związane z wojskową służbą zdrowia i historią medycyny. Obrazy, starodruki, czasopisma, dokumenty, mundury, dioramy oraz narzędzia i sprzęt medyczny pozwolił zwiedzającym dokonać analizy postępu w dziedzinie  medycyny.

Kolejnym punktem programu była wizyta Niepublicznym Ośrodku Profilaktyki i Rehabilitacji „Creator”. Nowoczesna placówka wyposażona w sprzęt najnowszej generacji pozwoliła uczniom na poparcie i wzbogacenie zdobytej wiedzy teoretycznej praktyką. Zwiedzający mogli przyjrzeć się sprzętom do ćwiczeń fizjoterapeutycznych z kinezyterapią i fizykoterapią. Ośrodek wyposażony jest także w gabinety hydroterapii oraz pracownię krioterapii ogólnoustrojowej z najnowocześniejszą komorą niskich temperatur, w której czynnikiem chłodzącym jest ciekły azot. Kilku z naszych uczniów poddało sie zabiegowi krioterapii, co okazało się dla nich niezwykłym doświadczeniem. Duże zainteresowanie  wzbudziła jedna z sześciu w Polsce Komora Hiperbaryczna, której zabieg przyśpiesza gojenie, a w pewnych sytuacjach może nawet ratować życie. Uczniowie mogli zasiąść w fotelach komory i wysłuchać krótką prelekcje dotyczącą niezwykłego działania komory.

Wycieczka w pełni spełniła oczekiwanie uczniów,  dydaktycznie wzbogacając ich w nową wiedzę i doświadczenia związane z ich przyszłym zawodem., wychowawczo natomiast przyczyniła się do integracji grup i  postaw koleżeńskich.

Wycieczka dydaktyczna do Łodzi - 18.05.2011r.
I Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Męskich - 04.03.2011r.
11.03.2011

Dnia 4 marca 2011 roku w Szkole Policealnej Samorządu Województwa Łódzkiego Nr 2 w Łodzi odbył się      I Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Męskich Szkół Policealnych prowadzonych przez Samorząd Województwa Łódzkiego. W zawodach brało udział 6 drużyn. Drużyna z naszej szkoły przygotowana przez nauczyciela wychowania fizycznego mgr Radosława Milaka składała się z następujących osób:

1. Galewicz Piotr - kierunek ratownik medyczny I rok
2. Kiełbaska Wojciech  - kierunek ratownik medyczny I rok
3. Mańka Jakub - kierunek ratownik medyczny I rok
4. Kosecki Bartłomiej -  kierunek ratownik medyczny I rok
5. Więzowski Łukasz - kierunek ratownik medyczny I rok
6. Błaszczyk Tomasz - kierunek ratownik medyczny II rok
7. Jędrzejczak Rafał - kierunek ratownik medyczny II rok
8. Mrowiński Marcin - kierunek ratownik medyczny II rok
9. Pluta Adrian - kierunek ratownik medyczny II rok
10. Lazarek Daniel - kierunek technik masażysta I rok

Po zaciętych rozgrywkach, przy dopingu licznych kibiców reprezentanci szkoły "wywalczyli" III miejsce.
W nagrodę drużyna otrzymała dyplom i puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia.

Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw.

I Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Męskich - 04.03.2011r.
X Targi Edukacyjne w Sieradzu - 01.03.2011r.
17.03.2011

1 marca 2011 roku uczniowie kierunku ratownik medyczny i technik masażysta reprezentowali i promowali szkołę na X Targach Edukacyjnych w Sieradzu wykonując pokaz pierwszej pomocy oraz podstaw masaźu.

Oferta edukacyjna jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkół średnich.

X Targi Edukacyjne w Sieradzu - 01.03.2011r.
04.01.2011

Wszelkiej pomyślności w życiu osobistym,
spełnienia zamierzeń i dążeń zawodowych
w Nowym Roku

życzy
Dyrektor SPSWŁ w Sieradzu
Barbara Milak

Akcja "Góra Grosza"
04.01.2011

W dniach 22.11.-03.12.2010 roku słuchacze szkoły włączyli się w coroczną akcję Góra Grosza, organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego mgr Monika Szczepaniak dziękuje młodzieży naszej szkoły  za zbiórkę „grosików” na tak szczytny cel. Pieniądze zostaną przesłane zgodnie z Regulaminem akcji  do Towarzystwa "Nasz Dom".

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 - 1.09.2010r.
09.09.2010

Rok szkolny 2010/2011 został zainaugurowany.

W murach szkoły kształceni będą:

• technicy masażyści,
  • ratownicy medyczni.

Cieszymy się, że tyle osób wybrało naszą szkołę i życzymy dobrych wyników w nauce oraz dużo satysfakcji.

Wyniki Egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe
09.09.2010

W miesiącu czerwcu odbył się egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe dla absolwentów kierunku asystentka stomatologiczna, technik masażysta i ratownik medyczny.

Do egzaminu przystąpiło:

• 21 osób kierunku asystentka stomatologiczna,
  • 14 osób kierunku technik masażysta,
  • 21 osób kierunku ratownik medyczny.

Dyplomy po egzaminie otrzymało:

• 19 osób kierunku asystentka stomatologiczna, co stanowi 90.5%,
  • 12 osób kierunku technik masażysta, co stanowi 85.7%,
  • 21 osób ratownik medyczny, co stanowi 100%.

Wysoka zdawalność cieszy pedagogów jak też absolwentów.

Gratulujemy i życzymy sukcesów zawodowych.