październik

Wakacje !!!
05.07.2010

Dnia 25 czerwca 2010 roku o godz. 9.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego przez słuchaczy kierunków ratownik medyczny, technik masażysta oraz asystentka stomatologiczna była jednocześnie podsumowaniem ich naukowego dorobku a także momentem pożegnania z kolegami, wychowawcami i dyrekcją.

Słuchacze z rąk Pani Dyrektor oraz opiekunów otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Osoby, które uzyskały najlepsze wyniki w nauce oraz aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły i klasy otrzymali nagrody książkowe.

Wszystkim pracownikom oraz słuchaczom życzymy spokojnego wypoczynku, abyście mogli wrócić po wakacjach z nowymi siłami do dalszej pracy w nowym roku szkolnym.

Wakacje !!!
Akcja "Razem możemy wiele" w Warcie - 21.06.2010r.
06.07.2010

W dniu 21 czerwca 2010 roku  słuchacze kierunku ratownik medyczny wraz z opiekunem mgr Marią Lewandowską uczestniczyli w akcji pod haslem "Razem możemy wiele" zorganizowanej w Warcie przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych poszkodowanych w wyniku wypadków komunikacyjnych.

W czasie trwania akcji młodzież naszej szkoły prowadziła edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach a także uczyła czynności ratunkowych dotyczących wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej dorosłych i dzieci.

IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy i Sprawności Fizycznej w Zakresie Spraw Obronnych, Bezpieczeństwa Publicznego i Ratownictwa Medycznego Młodzieży Szkół Policealnych Samorządu Województwa Łódzkiego - 18.06.2010r.
18.06.2010

W dniu 18 czerwca 2010 roku w Szkole Policealnej Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi odbył się IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy i Sprawności Fizycznej w Zakresie Spraw Obronnych, Bezpieczeństwa Publicznego i Ratownictwa Medycznego dla Młodzieży Szkół Policealnych Samorzędu Województwa Łódzkiego.

W konkrursie brało udział 9 trzyosobowych drużyn reprezentujących następujące szkoły:

- Szkoła Policealna Samorządu Województwa Łódzkiego w Sieradzu;
- Szkoła Policealna Samorządu Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim;
- Szkoła Policealna Nr 2 Samorządu Województwa Łódzkiego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łodzi;
- Szkoła Policealna Samorządu Województwa Łódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu;
- Szkoła Policealna Nr 1 Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi;
- Kolegium Nauczycielskie w Wieluniu;
- Kolegium Nauczycielskie w Zgierzu;
- IX Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Łodzi.

Tabela wyników ukształtowała się następująco:

I miejsce - Szkoła Policealna nr 2 Samorządu Województwa Łódzkiego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łodzi.
II miejsce - Szkoła Policealna Samorządu Województwa Łódzkiego w Sieradzu.
III miejsce - Szkoła Policealna Samorządu Województwa Łódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

W skład naszej drużyny wchodzili słuchacze kierunku ratownik medyczny:

1. Tomasz Błaszczyk
  2. Emil Maciaszczyk
  3. Elżbieta Mikołajczyk

Opiekunem grupy była mgr Halina Żarnecka.

Konkurs przebiegał w serdecznej i przyjaznej atmosferze oraz w duchu sportowej rywalizacji, a uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Festyn Rodzinny w Zduńskiej Woli - 13.06.2010r.
06.07.2010

W dniu 13 czerwca 2010 roku w Zduńskiej Woli odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Słuchacze kierunku ratownik medyczny przy współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Medycyny Ratunkowej z Sieradza prowadzili edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Akcja ta połączona została z promocją szkoły w środowisku lokalnym.

Miting "Ratujemy życie i pomagamy" - 8.06.2010r.
06.07.2010

W dniu 8 czerwca 2010 roku po raz drugi uczniowie i nauczyciele Szkoły Policealnej Samorządu Województwa Łódzkiego w Sieradzu zorganizowali miting pod hasłem "Ratujemy życie i pomagamy".

W czasie mitingu słuchacze kierunku ratownik medyczny dokonywali bezpłatnych pomiarów tętna, cisnienia krwi oraz poziomu glukozy. Uczyli także czynności ratunkowych dotyczących resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i zostanie wpisana do kalendarza akcji prowadzonych przez szkołę na stałe.

Miting
Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe 2010r.
17.05.2010

W dniach 21, 22 i 23 czerwca 2010 roku w budynku szkoły przeprowadzony będzie egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe dla słuchaczy kierunków ratownik medyczny, technik masażysta i asystentka stomatologiczna.

Część pisemna egzaminu odbędzie się dnia 21 czerwca 2010 roku o godz. 12.00.

Część praktyczna egzaminu:

- ratownik medyczny w dniu 22 czerwca 2010 roku:

• godz. 9.00 – zmiana I
  • godz. 15.00 – zmiana II

- technik masażysta i asystentka stomatologiczna w dniu 23 czerwca 2010 roku o godz. 9.00.

Wszystkie informacje dotyczące egzaminu zawodowego umieszczane są na szkolnej tablicy ogłoszeń.

Targi edukacyjne w Sieradzu - 15.03.2010r.
30.03.2010

W dniu 15 marca 2010 roku słuchacze naszej szkoły uczestniczyli w IX Sieradzkich Targach Edukacyjnych, których celem jest pomoc młodzieży w wyborze dalszej drogi edukacyjnej.

Spośród wielu uczestniczących w tych targach placówek oświatowych, stoisko naszej szkoły przyciągało odwiedzających atrakcyjną formą prezentacji kierunków kształcenia. Słuchacze udzielali instruktażu z zakresu pierwszej pomocy i techniki wykonania masażu relaksacyjnego.

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym za zainteresowanie naszą ofertą, mamy nadzieję, że wielu z Was z niej skorzysta.

Targi edukacyjne w Sieradzu - 15.03.2010r.