grudzień

Światowy Dzień Sybiraka - 17.09.2009r.
01.10.2009

17 września 2009 roku odbyły się w Sieradzu uroczystości rocznicowe związane z napaścią Związku Radzieckiego na Polskę.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wzięli udział w tej uroczystości chcąc swoją obecnością oddać hołd tym, których dotknął koszmar sowieckiej agresji.

Ich tragiczne przeżycia zasługują na pamięć i szacunek.

Światowy Dzień Sybiraka - 17.09.2009r.
VIII Wojewódzki Finał Konkursu
11.09.2009

W dniu 25 września 2009 roku w murach naszej szkoły odbędzie się VIII Wojewódzki Finał Konkursu Wiedzy i Sprawności Fizycznej w Zakresie Ratownictwa Medycznego, Spraw Obronnych oraz Bezpieczeństwa Publicznego wśród młodzieży szkół prowadzonych przez Samorząd Województwa Łódzkiego.

Organizatorem konkursu są Urząd Marszałkowski w Łodzi Wydział Informacji NIejawnych i Bezpieczeństwa Publicznego, Departament Kultury Kultury i Edukacji oraz nasza szkoła.

Z radością gościć będziemy przedstawicieli szkół policealnych województwa łódzkiego.

Wakacje oficjalnie rozpoczęte !!!
22.06.2009

Dnia 19 czerwca 2009 roku o godz. 9.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008/2009
i pożegnanie tegorocznych absolwentów kierunku ratownik medyczny oraz technik masażysta.

Podczas uroczystej akademii słuchacze otrzymali świadectwa ukończenia szkoły z rąk Pani Dyrektor oraz opiekunów. Wręczone zostały również dyplomy i nagrody książkowe osobom, które uzyskały najlepsze wyniki w nauce oraz aktywnie udzielali się na rzecz klasy i szkoły.

Na zakończenie uroczystości, słuchacze przygotowali krótki program artystyczny.

Kochani Absolwenci! Życzymy Wam licznych sukcesów w dalszym życiu. Prostych dróg, jasnych drogowskazów oraz życzliwości ludzkiej.

Wakacje oficjalnie rozpoczęte !!!
"Dni Rodziny" w Zduńskiej Woli - 30.05.2009r.
19.06.2009

W dniu 30 maja 2009r. słuchacze Naszej szkoły wzięli udział w pokazie pomocy przedmedycznej podczas „Dnia Rodziny” organizowanego pod hasłem „O zdrowie dbamy – z rodziną sport uprawiamy” przez Szkołę Podstawową Nr 7 w Zduńskiej Woli.

Demonstrowali technikę wykonywania czynności ratujących życie oraz udzielania I pomocy w nagłych zdarzeniach.

W ćwiczeniach uczestniczyli uczniowie szkoły, ich rodzice oraz zaproszeni goście.

21.05.2009

SZKOŁA POLICEALNA
SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SIERADZU
ogłasza nabór na rok szkolny 2009/2010 na następujące kierunki:

• RATOWNIK MEDYCZNY
  • TECHNIK MASAŻYSTA
  • ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ
  • OPIEKUNKA ŚRODOWISKOWA
  • OPIEKUN W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ
  • OPIEKUNKA DZIECIĘCA
  • TERAPEUTA ZAJĘCIOWY
  • DIETETYK
  • TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH
  • TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY – NOWY KIERUNEK!!!
  • OPIEKUN MEDYCZNY – NOWY KIERUNEK!!!
  • ASYSTENTKA    STOMATOLOGICZNA – NOWY KIERUNEK!!!

Od roku szkolnego 2009/2010 szkoła planuje uruchomienie kształcenia
na kierunkach budowlanych takich jak:

• TECHNOLOG ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE
  • MONTER INSTALACJI I URZĄDZEŃ SANITARNYCH
  • DEKARZ
  • MONTER IZOLACJI BUDOWLANYCH
  • MALARZ – TAPECIARZ
  • TECHNIK BUDOWNICTWA
  • TECHNIK URZĄDZEŃ SANITARNYCH

Jesteśmy szkołą publiczną,dzienną,
CAŁKOWICIE BEZPŁATNĄ.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe 2009r.
21.05.2009

W dniach 15 i 16 czerwca 2009 roku w budynku szkoły przeprowadzony będzie egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe dla słuchaczy kierunków ratownik medyczny i technik masażysta.

Część pisemna egzaminu odbędzie się dnia 15 czerwca 2009 roku o godz. 12.00.

Część praktyczna egzaminu w dniu 16 czerwca 2009 roku:

• godz. 9.00 – zmiana I - ratownik medyczny i technik masażysta
  • godz. 15.00 – zmiana II - ratownik medyczny

Wszystkie informacje dotyczące egzaminu zawodowego umieszczane są na szkolnej tablicy ogłoszeń.

Miting "Ratujemy życie i pomagamy" - 05.05.2009r.
20.05.2009

W dniu 5 maja 2009 roku w godz. 10.00 - 16.00 uczniowie i nauczyciele Szkoły Policealnej Samorządu Województwa Łódzkiego w Sieradzu zorganizowali miting pod hasłem „Ratujemy życie i pomagamy”.

W czasie mitingu słuchacze kierunku ratownik medyczny nieodpłatnie wykonywali pomiary tętna, ciśnienia krwi i poziomu cukru. Udzielali również indywidualnych instruktaży, dotyczących wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej dorosłych i dzieci, a także udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
Stoisko na Placu Wojewódzkim odwiedziło wielu mieszkańców Sieradza i okolic oraz Prezydent Miasta Sieradza Pan Jacek Walczak.
Akcja ta połączona została z promocją szkoły w środowisku lokalnym i dzięki obecności radia, prasy
i telewizji informacja o ofercie kształcenia w następnym roku szkolnym mogła dotrzeć do licznego grona odbiorców.

Taka otwarta forma prezentacji szkoły zostanie wpisana do corocznego kalendarza imprez organizowanych przez Szkołę Policealną Samorządu Województwa Łódzkiego w Sieradzu.

Miting