Categories Budownictwo Transport

Kontenery morskie z perspektywy handlowców – budowa, zalety oraz wady

Kontenery morskie z perspektywy handlowców – budowa, zalety oraz wady. Jeżeli prowadzimy firmę zajmującą się handlem, naturalnym jest, że stale poszukujemy sposobów na to, żeby zwiększyć efektywność jej działania, a przy okazji więcej zarobić. Środkiem do większych zarobków potrafi z kolei być lepsze zorganizowanie logistyki połączone ze znalezieniem źródła przedmiotów, które sprzedajemy poza granicami naszego kraju.

Wybór bardzo często pada tutaj na Chiny, w których większość rzeczy można nabyć (i wyprodukować) znacznie taniej. W jaki sposób przewozić je jednak do Polski, by na samą wysyłkę nie wydać całych naszych oszczędności? Doskonałym rozwiązaniem wydają się być kontenery morskie https://kontenery-morskie24.com.pl/ budowa, zalety i wady których zostaną przez nas przedstawione w tym artykule.kontenery-morskie-wynajem

Dlaczego kontenery morskie są dobrą opcją dla handlowców?

Nie bez powodu kontenery morskie są coraz chętniej wybierane przez wszystkich tych, którzy chcą zwiększyć efektywność działań logistycznych we własnej firmie. Wszystko ze względu na możliwość uproszczenia całego systemu, zwłaszcza w przypadku handlu drobnymi przedmiotami. Sprowadzanie ich ogromnych ilości jest kłopotliwe i generuje mnóstwo papierologii? W przypadku kontenerów morskich możemy to wszystko sprowadzić do jednej przesyłki – niezależnie od gabarytów, wagi czy ilości. Kontenery morskie: 

  • prowadzą do oszczędności – nie wydajemy pieniędzy na przesyłkę każdego z przedmiotów, nie musimy decydować się na dropshipping; dużą ilość rzeczy sprowadzamy do naszego magazynu w Polsce za jednym zamachem, automatycznie pozbywając się dodatkowych kosztów; płacimy raz, za wszystko;
  • pozwalają na więcej, niż jakakolwiek inna forma transportu – mowa przede wszystkim o wadze i gabarytach, w ich przypadku praktycznie nielimitowanych; choć mają one znaczenie przy ustaleniach cenowych, transport kontenerami morskimi jest jedynym, który daje możliwość przewożenia tak dużych ładunków – i to w całości;
  • są elastyczne – w kontenerach możemy przewozić zarówno ogromne (i ciężkie) maszyny budowlane, ale też mnóstwo mniejszych gabarytowo i wagowo przedmiotów; to, jak zagospodarujemy przestrzeń wewnątrz kontenera zależy wyłącznie od nas – ważne, aby wykorzystać ją w pełni;
  • dostarczają przesyłki terminowo – statki rzadko kiedy się spóźniają, dlatego też śmiało można polegać na ich harmonogramie (choć nie można powiedzieć, że docierają szybko – patrz niżej);
  • są bezpieczne – ogromny kontener bardzo ciężko jest zgubić, a z uwagi na jego solidne zamknięcie oraz plomby bezpieczeństwa, niemal niemożliwe wydaje się być stracenie jego zawartości; oczywiście cały transport możemy dodatkowo ubezpieczyć, jeżeli mimo wszystko obawiamy się jakichkolwiek komplikacji, które choć pojawiają się niesłychanie rzadko, są w stanie się zdarzyć.

Wady kontenerów morskich

Największą wadą kontenerów morskich, wbrew temu, co powiedzieliśmy, jest cena związana z ich transportem. Jest ona odczuwalna wyłącznie wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie wypełnić pełnej powierzchni kontenera naszymi produktami. Kontenery morskie, budowę których streszczam poniżej, zostały stworzone z myślą o tych najbardziej wymagających – jeżeli nie jesteśmy w stanie ich w pełni wykorzystać, a produkty przesyłamy zaledwie raz na jakiś czas, mogą się dla nas okazać po prostu nieopłacalne.

Dla wielu przedsiębiorców, którym bardzo zależy na czasie wadą może się okazać również długi czas oczekiwania na ładunek – jego podróż drogą morską może trwać nawet dwa tygodnie i choć statki niemal zawsze przypływają terminowo, trzeba na nie czekać znacznie dłużej, niż w przypadku innych form transportu.

Kontenery morskie – budowa

Wygląd kontenerów morskich https://kontenery-morskie.biz.pl/ większość z nas może kojarzyć z filmów sensacyjnych z akcją osadzoną w portach morskich. Z pewnością kojarzymy go z prostotą wykonania, która ma rzeczywiste odbicie w specyfikacji technicznej. Jeżeli bowiem chodzi o kontenery morskie, budowa ich opiera się przede wszystkim na stalowej ramie, do której w bezpośredni sposób przylegają wszystkie ściany, ale też podstawa i dach. Ta pierwsza zawiera w sobie specjalne uchwyty mające na celu pomoc w mocowaniu ładunku, który znajdzie się w kontenerze. 

Zdecydowanie najmocniejszym elementem konstrukcyjnym w kontenerze są słupki narożne, które służą do mocowania, ale i podnoszenia i stawiania kontenera. Całość jest oczywiście wodoszczelna. Załadunku dokonuje się przez drzwi (zazwyczaj dwuczęściowe), które są ciężkie, ale i odpowiednio zabezpieczane kłódkami oraz plombami gwarantującymi nie otwieranie ich na którymkolwiek z etapów transportu.

Podsumowanie

Kontenery morskie, budowa i zalety których zostały przez nas opisane w tym artykule, stanowią świetną opcję dla zaawansowanych handlowców, pozwalającą im zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na transporcie, ale też dającą im możliwość całej ich produkcji (ale i wszystkich źródeł, z których biorą przedmioty – w zależności od profilu działalności) poza granice naszego kraju. Zanim jednak po nie sięgniemy musimy dokonać dokładnych obliczeń i oszacować, czy tak naprawdę będziemy w stanie w pełni wykorzystać potencjał, jaki nam dają.

MM Logistic Transport Norwegia
Grodzka 20/6
70-560 Szczecin
793 008 523
www.mmlogistics.com.pl

Written By

More From Author