Kwas hialuronowy – jego rola w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej: Medycyna estetyczna oferuje niezwykle szeroki wachlarz zabiegów, mających za zadanie odmłodzić twarz, zlikwidować jej niedoskonałości, ale także wymodelować usta, a nawet zmienić rysy twarzy. Substancją najczęściej wykorzystywaną do tego typu zabiegów, jest kwas hialuronowy. Czym jest ten składnik i do jakich metod się go wykorzystuje?
Kwas hialuronowy
Substancja ta powszechnie wykorzystywana w medycynie estetycznej, odznacza się wspaniałymi właściwościami odmładzającymi. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie człowieka pod postacią hialuronianu sodu. W najwyższym stężeniu obecny jest w ciele szklistym oka, mazi stawowej oraz skórze właściwej.
Jego głównym działaniem, za który jest tak doceniany jest niezwykła zdolność wiązania wody w skórze właściwej. To niezwykle silna substancja nawilżająca. Jednak z wiekiem jego ilość w organizmie drastycznie spada. Również pod wpływem wielu innych czynników, takich jak nadmierne picie alkoholu czy palenie tytoniu i niezdrowa dieta. To powoduje, że skóra staje się bardziej podatna na powstawanie zmarszczek i zwiotczenia.
Zobacz również:
-
- kliniki estetyczne Warszawa https://www.m-estetica.pl
- redukcja cellulitu Warszawa https://www.m-estetica.pl/zabieg/bodyshaper-redukcja-cellulitu
- laserowe usuwanie blizn Warszawa https://www.m-estetica.pl/zabieg/Chirurgiczne-usuwanie-zmian-skornych
Powiększanie ust
Kwas hialuronowy Poznań https://convamed.pl/kwas-hialuronowy/ wykorzystywany jest w medycynie estetycznej do powiększania i modelowania ust. Zabieg ten poleca się osobom, które pragną odmłodzić swoje usta, a także nadać im objętości, nawilżyć oraz poprawić ich kształt i kontur. Może być stosowany zarówno u kobiet jak i mężczyzn, niezależnie od wieku.
Wskazaniem do zabiegu powiększania ust, zdecydowanie są małe, wąskie usta. Poleca się go także osobom o nieproporcjonalnych wargach, w celu ich skorygowania. Zaleca się go również w celu odmłodzenia, rewitalizacji i odświeżenia ust.
Efekty zabiegu widoczne są od razu i w zależności od ilości użytego preparatu, a także jego rodzaju, utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Niektóre zostają całkowicie wchłonięte przez organizm dopiero po 24 miesiącach. Wiele również zależy od indywidualnych cech każdego człowieka.
Przeciwwskazania do zabiegu:
-
-
- nadwrażliwość na składnik preparatu,
- choroby autoimmunologiczne,
- łatwość powstawania bliznowców,
- zakażenia wirusowe i bakteryjne okolicy poddawanej zabiegowi, np. aktywna opryszczka,
- ciąża oraz okres laktacji.
-
Wypełnianie zmarszczek
Medycyna estetyczna z powodzeniem wykorzystuje kwas hialuronowy także do likwidacji bruzd i zmarszczek. Zabieg ten polega iniekcji preparatu w głąb naskórka w obszarze, który wymaga odnowy i regeneracji.
Ze względu na swoją konsystencję, kwas hialuronowy posiada zdolność wypełniania ubytków powstałych w skórze w postaci zmarszczek lub blizn.
Efektem zabiegu jest nie tylko redukcja zmarszczek, ale także ogólna poprawa kondycji skóry, poprzez jej maksymalne nawilżenie i ujędrnienie. Warto dodać, że takie rezultaty przynosi wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym uciesiowanym. W przypadku nieusieciowanego, efektem jest jedynie widoczna poprawa nawilżenia skóry. Efekty widoczne są od razu, jednak końcowe rezultaty widać po około 2 tygodniach od zabiegu.
Wskazania do zabiegu:
-
-
- zmarszczki poprzeczne czoła,
- kurze łapki,
- bruzdy nosowo – wargowe,
- blizny potrądzikowe oraz pooperacyjne,
- inne ubytki w skórze.
-
Przeciwwskazania są podobne, jak w przypadku powiększania ust kwasem hialuronowym. Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga żadnej rekonwalescencji. W zasadzie pacjent od razu może wrócić do aktywności i swoich obowiązków.
Modelowanie twarzy
Inaczej zabieg ten nazywa się wolumetrią twarzy. Ma on na celu nadać twarzy objętości w pewnych obszarach, które utraciła wraz z wiekiem lub w związku z jej budową anatomiczną. Poprzez zanik tkanki podskórnej, a także utraty elastyczności skóry, powstają nieestetyczne ubytki, które można zniwelować właśnie przy pomocy kwasu hialuronowego.
Zabieg wolumetrii twarzy nie jest bolesny, jednak w trakcie jego wykonywania pacjent może odczuwać dyskomfort w postaci uczucia rozpierania w miejscach iniekcji preparatu. Osoby o niskim progu bólu mogą zastosować znieczulenie. Wstrzyknięty preparat ma postać niewyczuwalnego implantu. Aby odpowiednio się rozprowadził, dodatkowo wykonuje się delikatny masaż.
Efekty wolumetrii twarzy są natychmiastowe i w zależności od preparatu i innych czynników, utrzymują się od 18 do 24 miesięcy. W trakcie wchłaniania się podanego kwasu hialuronowego, okoliczne tkanki dodatkowo na tym zyskują. Powoduje on wzrost ich nawilżenia i zapewnia zdrową i wypoczętą skórę.
Po zabiegu mogą pojawiać się pewne działania niepożądane, takie jak delikatne krwiaki czy zasinienia, które skutecznie można ukryć pod makijażem. W miejscu poddawanym zabiegowi może także wystąpić zaczerwienienie oraz obrzęk, a w przypadku skóry bardzo wrażliwej – przejściowy świąd.
Medycyna estetyczna pozwala nie tylko odmłodzić i zrewitalizować skórę, ale także zmienić jej wygląd, rysy twarzy i proporcje. Warto jednak pamiętać, że nadmierne stosowanie wypełniaczy może w konsekwencji doprowadzić do zniekształcenia jej i spowodowania, że nie będzie ona wyglądać naturalnie, a śmiesznie. Wszystko jest dla ludzi, jednak warto korzystać z medycyny estetycznej z głową i rozsądkiem.
M-estetica medycyna estetyczna |
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7 |
02-797 Warszawa |
666404584 |
www.m-estetica.pl |