Kierowcy w miastach ciągle narzekają na brak miejsc parkingowych. W centrach dużych miast lub na osiedlach w godzinach komunikacyjnego szczytu trudno o miejsca parkingowe i kierowcy parkują na chodnikach, co denerwuje przechodniów. Sytuację ratują płatne parkingi i strefy płatnego parkowania. Kierowcom zależy, aby miejsca parkingowe były bezpieczne i kontrolowane. Monitoring, szlabany, budki ochrony, terminale wjazdowe i wyjazdowe zwiększają bezpieczeństwo samochodów pozostawionych na parkingu. Popularność zyskują zautomatyzowane systemy parkingowe.

Bezpieczny parking

 Strefy płatnego parkowania powstają przy szpitalach i innych centrach opieki medycznej, galeriach handlowych, instytucjach państwowych, np.: Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W krajobraz polskich miast wpisały się strzeżone osiedla i strzeżone parkingi firm. Wszystkie powyższe działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników, zapobieganie kradzieżom samochodów i napadom na kierowców.  Systemy parkingowe poprawiły bezpieczeństwo na parkingach. Widać to w statystykach policyjnych, które odnotowują spadki przestępstw polegających na kradzieży samochodu lub wyposażenia auta, celowego niszczenia, czy podpalania pojazdów. Kierowcy co prawda płacą za parking, ale mają pewność, że kiedy przyjdą po samochód, auto będzie na miejscu i nic z niego nie zginie. Sposób pobierania opłat jest różny – czasami jest opłata umieszczana w automacie, innym razem pieniądze za parking pobiera parkingowy. Systemy parkingowe ułatwiają zarządzanie parkingiem, a w przypadku parkingów strzeżonych w płatnej strefie parkowania, przynoszą zysk do kasy miejskiej.

 

Niezbędne akcesoria do bezpiecznego funkcjonowania parkingu

Akcesoria niezbędne do funkcjonowania dobrze działającego parkingu to: terminale wjazdowe i wyjazdowe, szlabany http://unitrade.com.pl/oferta/przestrzen-miejska/szlabany/, oraz  kasy automatyczne. Właściciel urządzeń nie musi obawiać się skomplikowanej obsługi, czy zatrudniać pracowników na kolejne zmiany. Nowoczesne systemy parkingowe są zarządzane za pomocą serwera WWW. Dostęp do nich mają jedynie osoby, które uzyskają specjalne uprawnienia. Na pewno nikt niepowołany nie będzie obsługiwał systemu parkingowego. Obsługa parkingu, obojętnie jednopoziomowego, czy wielopoziomowego odbywa się przez przeglądarkę internetową.  Dzięki obsłudze systemu parkingowego przez internet można usunąć ewentualne usterki z dowolnego miejsca.

 

Możliwość analizowania danych

Zbieranie danych liczbowych o funkcjonowaniu jakiegoś systemu służy usprawnieniu jego działania, eliminacji błędów, sprawdzeniu skuteczności nowych rozwiązań. W przypadku systemów parkingowych dane liczbowe mają ważne znaczenie dla operatorów parkingów. Dane dotyczące parkowania pozwalają na monitorowanie ruchu na parkingu i wielkości obrotów. W przypadku, kiedy parking znajduje się w niebezpiecznym miejscu, w ramach systemu parkingowego, obiekt może  zostać objęty centralnym, całodobowym automatycznym, który w razie zagrożenia napadem lub kradzieżą natychmiast wysyła ekipę interwencyjną. Podwyższa to poziom bezpieczeństwa i zwiększa zaufanie klienta do parkingu. 

Rabaty i bonusy

Przywiązanie klienta do dowolnej usługi jest cenne, ponieważ zadowolony użytkownik nie tylko sam korzysta z usługi, ale także poleca ją innym. Jest najskuteczniejszym nośnikiem reklamowym. Dlatego operatorzy systemów parkingowych przygotowują dla stałych klientów bonusy i rabaty za regularne parkowanie i korzystanie z urządzeń parkingowych. Operator może zdecydować o rabatach na usługi parkingowe dla osób, które kupiły bilet do kina lub zrobiły większe zakupy w jakiejś sieci sklepów. Nowoczesny system pobierania opłat za parking umożliwia ustawienie promocji za parkowanie. Bonusy za parkowanie skłaniają ludzi do skorzystania z usług w miejscach, gdzie operator parkingu oferuje korzystne promocje za postój. Zysk jest podwójny: zyskuje operator parkingu i właściciel podmiotu gospodarczego, do którego należy parking.

Wygodne płacenie za parking

Czekanie w kolejce, aby zapłacić za parking, jest przeszłością. Nowoczesne systemy parkingowe umożliwiają ekspresowe uiszczenie opłaty. Automaty do parkowania mają wbudowane  czytniki biletów i wyświetlany kolorowy ekran, dzięki czemu płacenie za parkowanie nie jest trudne nawet dla osób ze słabym wzrokiem. Wielu producentów kas automatycznych wyposaża urządzenia w interkom z modułem interfejsu, co ułatwia połączenie z centralą telefoniczną. Opłaty można regulować gotówką lub bezgotówkowo, np.: kartami bankowymi lub specjalną aplikacją w telefonie. System oczywiście wydaje nadpłaconą gotówkę.

 

Systemy parkingowe unowocześniły parkowanie. Wpisały się w oczekiwania użytkowników parkingu – są proste w obsłudze, zdalnie sterowane i praktycznie niezawodne. Systemy parkingowe sprawdzają się w polskich miastach. Zmniejszają liczbę samochodów parkujących na chodnikach i utrudniających ruch miejski. Za systemy parkingowe wdzięczni są mieszkańcy i kierowcy. Okoliczni mieszkańcy nie muszą chodzić slalomem między autami, a kierowcy mają bezpieczne miejsce do parkowania.

 

Dodaj komentarz