Czym są pieluchomajtki dla dorosłych i jak je wybrać

Czym są pieluchomajtki dla dorosłych i jak je wybrać
2 lipca 2021 0 Comments

Czasem niestety do chodzi do pewnych nieprzyjemnych przypadłości, takich jak na przykład problemy z trzymaniem moczu, z którymi jakoś trzeba sobie poradzić. Sposobem na to jest przede wszystkim odpowiednie leczenie, lecz warto również  zastanowić się nad takim rozwiązaniem, jak pieluchomajtki dla dorosłych.

Czym są pieluchomajtki dla dorosłych?

Pieluchomajtki, jak się niektórym może wydawać, nie są tylko przeznaczone dla osób starszych. Różne osoby mogą zostać dotknięte przez przypadłości, które wymuszą na nich noszenie właśnie takich pieluchomajtek. Mogą to być osoby, które są całkowicie sprawne, ale po prostu mają pewne problemy z moczem, a mogą to być także osoby, które są leżące, chorują i po prostu nie mogą zawsze korzystać z toalety.

Na pewno pieluchomajtki nie są tym, z czym większość osób je kojarzy. Na pewno w myślach już powstały wyobrażenia,  że są to takie duże pieluchy, jak dla małych dzieci, tylko że w o wiele większych rozmiarach. Takie myśli należy jednak rozwiać, ponieważ w tym nie ma żadnej prawdy. Choć są one większe, od standardowych majtek materiałowych, to jednak mimo wszystko nie przypominają również tradycyjnych pieluch.

Wyróżnia się różne rodzaje ochrony, dla osób, które mają problemy z trzymaniem moczu. Mogą to być pieluchy, pieluchomajtki dla dorosłych, czy też specjalne wkładki urologiczne. Wybór, które ktoś chciałby nosić, zależy od różnych uwarunkowań, jednak o tym będzie później. Pieluchomajtki, mimo różnych rodzajów, są teraz robione w taki sposób, aby były dopasowane do ciała osoby, która je nosi. Są one wykonane z materiału, który zapewnia wygodę i komfort noszenia. Za żadne skarby nie powinno dochodzić do obtarć, poluźnień i pogorszenia komfortu osoby, która nosi pieluchomajtki dla dorosłych.

Ważne jest to, aby zadbać, by osoba, która będzie musiała nosić takie pieluchomajtki, wcale po pewnym czasie ich nie zauważała. Na początku jest to oczywiście nieuniknione, jednak na pewno po pewnym czasie każdy powinien się do nich przyzwyczaić. Pieluchomajtki dla dorosłych mają za zadanie pochłaniać mocz i ewentualnie kał, który zostanie wydalany z ciała człowieka, bardzo często niekontrolowanie i właśnie to jest ich głównym zadaniem. Warto jednak zwracać uwagę na nie i postarać się o wybór takich, które spełniają nieco ponad te oczekiwania wobec nich.

Jakie cechy powinny posiadać?

Czym są pieluchomajtki dla dorosłych i jak je wybraćNie należy dla osoby, która takich majtek potrzebuje, wybierać byle czego. Każda osoba, która ma problem z nietrzymaniem moczu, odczuwa pewien dyskomfort, którego należy uniknąć i właśnie dlatego należy dobierać pieluchomajtki dla dorosłych o odpowiednich cechach.
Przede wszystkim, jak to już zostało wspomniane, muszą być one komfortowe i wygodne, a więc dopasowane do ciała. W czasie chodzenia, czy nawet leżenia, osoba, która je nosi, nie powinna odczuwać żadnego uwierania, czy też ocierania. Mają być one tak dopasowane, by noszenie ich było wręcz bardzo wygodne i osoba, która je ma, powinna odczuwać z tego powodu pewien rodzaj ulgi.

Pieluchomajtki dla dorosłych powinny być bardzo chłonne. Niezależnie od tego, jaki jest stopień nietrzymania moczu, osoby, które noszą je, nie powinny odczuwać zbytniej wilgotności, która wynika z dolegliwości. Bardzo ważne jest to, aby ta chłonność została potwierdzona, aby czasem nie zostały zakupione pieluchomajtki dla dorosłych o bardzo słabej chłonności.

Takie pieluchomajtki powinny również zawierać specjalne środki, które łagodzą i maskują zapach moczu. Nie jest to wcale przyjemny, ale silny zapach, który może w trakcie przebywania poza domem sprawiać pewien niepokój i stres.

Jak wybrać odpowiednie pieluchomajtki dla dorosłych?

Przede wszystkim powinny być one dopasowane do stopnia nietrzymania moczu, przypadłości, stanu zdrowia. Są to najważniejsze wyznaczniki, przez które określi się stopień chłonności i rodzaj pieluchomajtek, na które zdecyduje się dana osoba. Prócz tego, należy również kierować się aktywnością osoby. Pieluchomajtki nie powinny ograniczać ruchu i zatrzymywać przy łóżku, czy też w fotelu. Muszą być one na tyle dopasowane rozmiarem, aby w trakcie chodzenia, szybszego marszu, a nawet biegania, nie wydostawała się z niej uryna. Jeśli już ktoś nosi pieluchomajtki, to nie znaczy, że musi to być dla niego ograniczenie ruchowe. Jeśli więc ktoś ma ochotę chodzić na długie spacery, w góry, nad jezioro, czy też wybierać się na dłuższe wycieczki samochodowe i autokarowe, to powinien mieć takie pieluchomajtki, które umożliwią mu spory ruch. Również ważne jest dopasowanie pieluchomajtek dla osoby, która stale leży. Muszą one odpowiednio oddychać, aby czasem nie powstały odparzenia i odleżyny.

Jak dbać o higienę?

Zawsze, za każdym razem, gdy tylko pieluchomajtki dla dorosłych są zmieniane, należy zadbać o to, aby miejsca intymne zostały podmyte mydłem z wodą. Jeśli niestety ktoś nie ma dostępu do tego, to zawsze osoba  z taką dolegliwością powinna nosić przy sobie przynajmniej mokre chusteczki. Mogą to być nawet zwykłe chusteczki dla małego dziecka, ale bardzo ważne jest to, aby były. Dbanie o higienę jest ważne, aby nie rozwijały się w wyniku noszenia pieluchomajtek i zatrzymywania przy skórze uryny, żadne infekcje i choroby.