Hale namiotowe jako nowoczesne magazyny

Kategorie Hale namiotowe,Nieruchomości

Hale namiotowe są obiektami o wszechstronnym zastosowaniu ze względu na posiadane cechy konstrukcyjne. Hale te świetnie spełnią się jako magazyny, obiekty handlowe, czy produkcyjne oraz w wielu innych zastosowaniach. Cechują się niesamowitą wszechstronnością wykorzystania, a także przyjemną estetyką. Ich nieustannie rosnąca popularność i nowe zastosowania wynajdowane przez klientów sprawiają, że jest to temat niezwykle popularny. Jeszcze do niedawna najczęściej stawianymi obiektami były tradycyjne budynki magazynowe, jednak najnowsze badania jasno wskazują, że rynek zwraca się w kierunku szybkich w budowie i łatwo konfigurowalnych hal namiotowych.

Indywidualnie dopasowana hala

Jedną z zalet, jakie posiadają hale namiotowe jest ich niewygórowana cena. Zawdzięczają to faktowi, iż w trakcie ich produkcji używa się materiałów w postaci aluminium i PCV, które należą do jednych z najtańszych w branży budowlanej. Poza tym prezentują one świetny poziom trwałości, a w efekcie także i bezpieczeństwa wykonanej konstrukcji. Wykorzystanie funkcjonalnych, wytrzymałych materiałów pozwala w efekcie na indywidualne dopasowanie szczegółów wykończenia hali w zależności od potrzeb danego projektu. Hale te mogą posiadać dowolnego koloru plandekę, nadruk w postaci np. logo konkretnej firmy oraz bramy rolowane lub w razie potrzeby przesuwne, także z napędem elektrycznym. Atrakcyjne ceny pozwalają na wykorzystanie estetycznej i trwałej podłogi wykonanej najczęściej z płyt OSB lub tworzyw sztucznych(podłoga systemowa). Istnieje również możliwość wyłożenia namiotu estetyczną wykładziną, co zdecydowanie podwyższy standard namiotu.

Właściwości dobrej klasy hal namiotowych

Hale namiotowe, które warto rozważyć to przede wszystkim te posiadające wszelkie atesty. Plandeka musi być ognioodporna, dzięki czemu bezpieczeństwo diametralnie wzrośnie. Lekkość tego rodzaju hal przekłada się na łatwość montażu i możliwość błyskawicznego transportu hali w inne miejsce. Hale te sprawdzą się zarówno do krótkiego użytku jako hale targowe, czy miejsca organizacji imprez, jak i do zastosowań magazynowych w przypadku cięższych konstrukcji o szczególnej masywności, świetnie sprawdzającej się jako rozwiązanie dla często zmieniających się warunków atmosferycznych.

Błyskawiczny montaż i transport hali

Powodem dla którego coraz więcej firm decyduje się na zakup całorocznych obiektów, jakimi są hale namiotowe jest opcja ich błyskawicznego postawienia we właściwie każdych warunkach terenowych. Czas montażu zależy w głównej mierze od wielkości, poszycia które zastosowano, a także dodatkowego wyposażenia hali. Mamy tutaj naprawdę ogromną ilość możliwości personalizacji projektu w zależności od potrzeb i pomysłów zleceniodawcy. Najczęściej jednak realizacja postawienia hali zamyka się w czasie od kilku godzin do kilku dni, co zawsze stanowi wielokrotnie krótszy czas niż w przypadku stawiania tradycyjnej, murowanej hali. Istotny jest także fakt, iż wszystkie hale namiotowe mogą być dopasowywane i personalizowane praktycznie bez żadnych ograniczeń co do ich rozmiarów, kształtów, kolorów, czy kolorystyki. Ważnym faktem jest również to, że w przypadku typowych sposobów wznoszenia hal magazynowych czy produkcyjnych krótki czas byłby raczej pojęciem utopijnym niż rzeczywistą możliwością.

Gwarancja trwałości konstrukcji dzięki najlepszym materiałom

Wykorzystanie najlepszych na rynku materiałów do produkcji konstrukcji, jakimi są hale namiotowe pozwoliło na dopracowanie procesu projektowania oraz wykonawstwa do tego stopnia, że hale pomimo błyskawicznego czasu montażu są niezwykle trwałe i bezpieczne w użytkowaniu. Topowe rozwiązania konstrukcyjne to te oparte na aluminium i PCV. Jeśli zostaną w nich wykorzystane dobrej jakości materiały, to będą w stanie wytrzymać nawet do 10 lat w ciężkich warunkach. Najczęściej jednak czas ten jest tylko wstępnie oszacowany, a rzeczywistość pokazuje, że nawet po wielu latach obiekty, jakimi są hale namiotowe mogą pozostać w świetnym stanie.

Ważnym aspektem hal namiotowych jest swoboda w wyborze poszczególnych elementów w zależności od założeń projektu, chociaż dach zwykle pozostaje przykrywany plandeką PCV. Jednak jeśli mowa o ścianach, to mogą one być wykonane zarówno z plandeki PCV, jak i blachy trapezowej czy płyty warstwowej. Te dwa ostatnie materiały przydadzą się zwłaszcza tam, gdzie postawione obiekty będą narażone na niekorzystne warunki zewnętrzne.

Hale namiotowe – świetna inwestycja

 Jak pokazują konkretne kalkulacje – hale namiotowe mogą pełnić z powodzeniem rolę głównego magazynu nawet przy 80% oszczędności w porównaniu do magazynów budowanych tradycyjnymi metodami. Taki stan rzeczy w połączeniu z mnóstwem zalet, jakimi charakteryzują się hale konstrukcji namiotowej, sprawiają, że jest to inwestycja niezwykle atrakcyjna. Szybkość montażu oraz możliwość postawienia w praktycznie dowolnym miejscu sprawiają, że taki magazyn może być tanio i efektywnie postawiony na niemal każdej działce. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie.

 

Dodaj komentarz