Na implanty zębowe jeszcze pare lat temu mogła sobie pozwolić wyłącznie niewielka ilość osób. A wszystko to dlatego, ponieważ implanty zębowe jeszcze pare lat temu były stosunkowo o wiele droższe, niż są w obecnej chwili. Trzeba też dodać, że osoby, które utraciły swoje naturalne uzębienie mają możliwość skorzystania z wielu różnorodnych metod wszczepiania implantów, do których zalicza się przede wszystkim wszczepianie implantów metodą jednofazową, jak i wszczepianie implantów metodą dwufazową. Należy również powiedzieć, że każda osoba ma dodatkowo sposobność wyboru rodzaju wszczepianych implantów, do których trzeba zakwalifikować przede wszystkim implanty zębowe tytanowe, jak również implanty zębowe cyrkonowe. Otóż, jeżeli chodzi o podstawowe różnice występujące pomiędzy implantami zębowymi cyrkonowymi, a implantami zębowymi tytanowi to trzeba powiedzieć przede wszystkim to, że implanty zębowe cyrkonowe są zbudowane z takiego materiału sztucznego, który w największym stopniu przypomina nasze naturalne uzębienie. Z kolei, implanty zębowe tytanowe odznaczają się w szczególności tym, że są one uznawane za jedne z najbardziej wytrzymałych, jeżeli chodzi o jakiekolwiek przetarcia. W niniejszym artykule przedstawimy Państwu szczegółowe informacje odnośnie tego, ile kosztują  implanty zębowe i czy warto zastosować je w swojej jamie ustnej. Zapraszamy!

Zęby implanty- ile kosztują?Czy implanty zębowe można wybielać?

Jeżeli chodzi o kwestię implantów zębowych to zapewne wiele osób zastanawia się, czy wszczepione implanty zębowe nadają się w późniejszym okresie do wybielania. Otóż, należy powiedzieć, że implanty zębowe nie nadają się w jakikolwiek sposób do wybielania. Natomiast informacja ta nie powinna dziwić w żaden sposób, ponieważ implanty zębowe nie są w jakikolwiek sposób podatne na przebarwienia, a tym samym na bardzo mocne żółknięcie.

Czym implanty zębowe są bezpieczne?

Implanty zębowe są bezpieczne, jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań odnośnie ich zastosowania, jak również, jeżeli stosujemy się do wszystkich zaleceń lekarza po dokonanym przez niego zabiegu w naszej jamie ustnej.

Jakie są przeciwwskazania odnośnie przeprowadzenia zabiegu wszczepienia implantów zębowych?

Jeżeli chodzi o przeciwwskazania odnośnie przeprowadzenia zabiegu wszczepienia implantów zębowych to trzeba zaznaczyć, iż należy do nich zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak:

 • okres trwania ciąży
 • okres trwania karmienia piersią
 • występowanie różnego rodzaju chorób o podłożu nowotworowym
 • występowanie różnego rodzaju chorób związanych z dziąsłami
 • występowanie chorób związanych z tkanką kostną w naszej jamie ustnej
 • posiadanie poważnej choroby, jaką jest miażdżyca
 • borykanie się z problemem nieodpowiedniego ciśnienia krwi w organizmie
 • borykanie się z różnorodnymi problemami związanych z sercem
 • borykanie się z różnymi problemami zdrowotnymi o podłożu immunologicznym
 • częste palenie papierosów
 • nadmierne spożywanie wyrobów alkoholowych
 • spożywanie narkotyków
 • zbyt młody wiek
 • borykanie się z problemem usuwania się szyjek zębowych

Koszty związane z wszczepieniem implantów zębowych

Jak już powyżej zostało wspomniane, wyróżnia się dwa główne rodzaje implantów zębowych, do których trzeba zaliczyć przede wszystkim implanty zębowe cyrkonowe, jak również implanty zębowe tytanowe. Otóż, jeżeli chodzi o implanty zębowe cyrkonowe to koszt jednego takie zęba może wynieść nawet około 2500 złotych. Natomiast, jeżeli chodzi o koszt wstawienia jednego implantu zębowego tytanowego to trzeba się przygotować mniej więcej na koszt około 1800 złotych. Wiele osób zapewne zastanawia się, dlaczego implanty zębowe cyrkonowe są aż tak bardzo droższe od implantów zębowych tytanowych. Otóż, dzieje się tak dlatego, ponieważ implanty zębowe cyrkonowe w znacznie większym stopniu przypominają nasze naturalne zęby. Aczkolwiek trzeba powiedzieć również to, iż z drugiej strony implanty zębowe tytanowe są o wiele bardziej wytrzymałe. Bowiem nie są w aż tak dużym stopniu podatne na różnorodne przetarcia podczas spożywania pokarmów.

Na jaki okres czasu wystarczają implanty zębowe?

Jeżeli chodzi o kwestię tego, na jaki okres czas wystarczają implanty zębowe to należy powiedzieć przede wszystkim, iż w większości implanty zębowe starczają na okres dziesięciu lat. Aczkolwiek w przypadku zdecydowania się na montaż implantów zębowych tytanowych możemy nawet liczyć się z ich wytrzymałością, która wynosi aż piętnaście lat. Natomiast wszystko to zależy również o tego, w jakim stopniu będziemy starali się dbać o takie zęby, a przede wszystkim chodzi tutaj o kwestię spożywania twardości różnorodnych pokarmów.

Co wpływa w głównej mierze na to, że implanty zębowe są aż tak bardzo popularne?

Otóż, jest wiele kwestii, które przyczyniają się do tego, że implanty zębowe są aż tak bardzo popularne. Bowiem do jednych z kluczowych czynników należy zaliczyć między innymi to, że potrafią one w odpowiedni sposób przywrócić nam piękny i estetyczny uśmiech, ale również trzeba powiedzieć, że implanty zębowe przywracają zdrowie w naszej jamie ustnej.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl