Jak rozpoznać oryginalne bluzki Versace?

Jak rozpoznać oryginalne bluzki Versace?
26 maja 2021 0 Comments

Versace to znany na całym świecie dom mody, a ubrania z jego logo stanowią marzenie niejednej osoby. Jak rozpoznać oryginalne bluzki Versace?

Czy bluzki Versace mogą być podrabiane?

Choć prawdopodobnie najczęściej podrabianym produktem z domu mody Versace są torebki, to odzież markowa również może stać się obiektem tego typu niecnego oszustwa. Co gorsza wiedza na temat tego jak rozpoznać oryginalną torebkę Versace jest ogólnie dostępna, lecz w przypadku ubrań sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

Oryginalną torebkę Versace dla przykładu bardzo łatwo jest rozpoznać po tym, że na jej metalowych elementach takich jak guzik lub zamek błyskawiczny znaleźć możemy unikatowy numer seryjny. Aby potwierdzić autentyczność produktu wystarczy uruchomić ulubioną przeglądarkę internetową i odszukać oficjalną stronę domu mody Versace. Znajdziemy tam wyszukiwarkę kodów seryjnych torebki. W ten sposób oryginalność produktu jakim jest torebka zweryfikować możemy bezpośrednio na stronie marki, co jest bardzo wygodnym i niezawodnym rozwiązaniem. Niestety system ten dotyczy przede wszystkim torebek Versace i na ten moment nie wiadomo, kiedy możemy się spodziewać, że w ten sam sposób weryfikować będzie również oryginalność ubrań, w tym bluzek.

Czy certyfikat jest gwarancją autentyczności?

Podobnie jest w przypadku pozostałych elementów, które świadczą o autentyczności torebek. Opatrzone one są zawsze specjalną metką, szczegółowymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji oraz certyfikatem autentyczności. W przypadku ubrań możemy spodziewać się przede wszystkim tego ostatniego, czyli certyfikatu autentyczności. Czy jednak taki certyfikat jest gwarancją tego, że produkt jest oryginalny?
Niestety bluzki Versace to bardzo drogie produkty i jak wszystkie ubrania ekskluzywne często są podrabiane. Okazuje się, że również certyfikat autentyczności może zostać sfałszowany. Jak wówczas sprawdzić, czy zakupiony przedmiot to pożądany oryginał, czy zwykła podróbka? Musimy nauczyć się zwracać uwagę na szczegóły, bo to właśnie one często mogą powiedzieć nam, czy mamy do czynienia z oryginalnymi akcesoriami z domu Versace, czy zwykłym oszustwem.

Jak odróżnić promocję od oszustwa?

Ubrania ekskluzywne nigdy nie będą tanie – tego chyba nie musimy sobie tłumaczyć. Zanim więc zdecydujemy się na zakup bluzki Versace musimy zorientować się, ile powinna ona kosztować. Nie dajmy się nabrać na super promocje, które najpewniej okażą się zwykłą próbą wyłudzenia sporych pieniędzy za tanią podróbkę. Jeśli znajdziemy bluzkę w cenie stanowiącej połowę lub mniej kosztu, na jaki się nastawiamy, to raczej nie będzie to oryginał. Oczywiście promocje i wyprzedaże się zdarzają. Szukać ich lepiej należy raczej w certyfikowanych sklepach i butikach Versace, niż na przykład na lokalnym bazarze lub zagranicznych portalach aukcyjnych.

Czy to na pewno bluzka Versace?

Jeśli już jesteśmy przy weryfikowaniu informacji, to warto je po prostu posiadać, czyli śledzić na bieżąco trendy i aktualne kolekcje ulubionych domów mody. Wówczas na pierwszy rzut oka będzie można rozpoznać, czy dana bluzka to faktycznie reprezentantka jednej z rzeczywistych linii Versace, czy tylko podróbka z naszytym logo. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, zawsze możemy też wejść na stronę domu mody i przejrzeć aktualne kolekcje.

Tkanina i krój zdradzą falsyfikat

Odzież markowa jest tak droga nie bez przyczyny. Za pieniędzmi, które wydajemy na te produkty stoi wszak najwyższa jakość oraz nienaganne wykonanie. Inaczej jest w przypadku podróbek. Tutaj chodzi o to, żeby podszywać się pod dobry produkt, a zamiast tego opchnąć nam bluzkę z taniego materiału, wykonaną po kosztach, prawdopodobnie w warunkach pracy urągających ludzkiej godności. Żeby rozpoznać, czy ubranie rzeczywiście jest markowe, zwróćmy uwagę na to z jakiej tkaniny zostało wykonane. Jeśli jest to materiał cienki, mechacący się, prujący, podatny na nieestetyczne przetarcia – to na pewno nie są to bluzki Versace. Tkanina nie powinna też być postrzępiona, niedopuszczalne są również odbarwienia oraz niezamierzone różnice w kolorze pomiędzy różnymi fragmentami ubrana.
To samo dotyczy kroju. Oryginalne bluzki z domu Versace będą doskonale wykonane. Tkaniny są tam starannie wycinane i zszywane, nie ma miejsca na żadne niedociągnięcia. Jeśli bluzka jest krzywa, w kroju pojawia się jakaś niezaplanowana asymetria, a całość wyglądem odbiega od perfekcji – raczej nie jest to oryginał.

Po nitce do autentyczności

Kolejnym elementem, który zdradza autentyczność bluzki Versace jest szycie. W przypadku oryginałów będzie ono równie doskonałe jak krój. Wszelkie szwy będą wykonane równo jak od linijki. Na oryginalnym ubraniu nie znajdziemy ani jednej, najmniejszej nawet odstającej lub wyrywającej się z szeregu niteczki. Obszycia będą doskonałe nawet na małych i trudnych do wykonania elementach takich jak kieszenie czy mankiety. Co więcej nitka również będzie dobrej jakości, trwała i opierająca się upływowi czasu. Powinna mieć równomierny kolor i mocną, zwartą fakturę.