Jaki laptop wybrać?

Kategorie Komputery,Laptopy

A rynku jest bardzo dużo laptopów, netbooków, notebooków. Czasami trudno się zdecydować na konkretny model, a co dopiero jeśli chodzi o rodzaj. Naprawdę trzeba się trochę orientować, żeby dokonać dobrego wyboru. Jest to ważne zwłaszcza jeśli chcemy być zadowoleni. Jaki laptop kupić? Na co zwrócić szczególną uwagę?

 

Jedne laptop drugiemu nie równy

 

Już  na początku przeglądania różnych ofert w sklepach pojawiają się pewne pytania: którego laptopa mam kupić? Który będzie najlepszy do moich potrzeb?Czy warto wydać, aż tyle pieniędzy? Możliwości jest sporo, ale każdy użytkownik ma inne potrzeby. Zanim zdecydujemy się na konkretnego laptopa warto zadać sobie kilka podstawowych pytań. Dzięki temu unikniemy błędów i ułatwią nam one wybór odpowiedniego modelu. Czy markowy laptop https://vobis.pl/laptopy/notebooki/hp kupić z systemem czy bez? 

 

Wiele osób zastanawia się nad tym pytaniem i ciężko czasem jest im zdecydować. To pytanie dość często pada przy zakupie notebooka. Chociaż obecnie komputery są sprzedawane z oprogramowaniem. Chociaż można kupić też bez systemu i są one przeważnie tańsze. Z tego rozwiązania mogą  skorzystać osoby, które kopię systemu zakupili już wcześniej. Należy pamiętać, że producenci nie dołączają systemu na oddzielnej płycie CD/DVD. Instalują go najczęściej na specjalnej partycji Recovery lub przypisują do płyty głównej. 

 

Jak wybrać markowy laptop?

 

Wybór systemu to dopiero początek procesu  jeśli chodzi o wybór najlepszego dla nas urządzenia. Następnym krokiem powinno być określenie zastosowania, czy laptop ma nam służyć tylko  do przeglądania stron internetowych, obsługi programów, oglądania filmów czy do pracy biurowej, a może gier komputerowych. Odpowiedzmy sobie na to pytanie, bo to pozwoli nam odpowiednio przeanalizować podzespoły montowane w danych konfiguracjach. Pierwszy i bardzo ważny to procesor. Największymi producentami procesorów  są firmy AMD oraz Intel. Firma AMD produkuje bardzo dobre jednostki do markowych laptopów. Procesory te pobierają nie zbyt dużo energii i pozwalają urządzeniu na długą pracę na baterii. Jeżeli chodzi o Intela, występują one w wielu różnych wersjach. Kupić można modele niskobudżetowe, a także wykorzystywane w mobilnych stacjach roboczych.  Ważne od wyboru producenta układu są też parametry techniczne. Ważna jest liczba rdzeni i wątków jeśli chodzi o użytkowanie laptopa a  w domu. Wtedy wystarczające są modele dwurdzeniowe i czterowątkowe. 

 

Jeśli często gramy i chcemy mieć wysoką wydajność kupmy co najmniej cztery rdzenie i osiem wątków. Ważna kwestią są karty graficzne. Jednymi z lepszych są AMD oraz Nvidia. Do tego dochodzą również modyfikacje kart przygotowane przez inne firmy. Warto zwrócić uwagę na testy i recenzje poszczególnych jednostek. Dysk twardy to kolejny ważny podzespół, który montuje się albo dokupuje kupując markowy laptop. Są to niektóre podzespoły na które warto zwrócić uwagę kupując laptop. Nieważne czy będzie on służył do domu, do pracy czy do gier. Decyzja musi być w pełni przemyślana i dostosowana do naszych potrzeb.

 

Laptop do pracy, do domu czy do gier?

 

Laptopów jest naprawdę dużo na rynku. Czym kierować się przy wyborze markowych laptopów https://vobis.pl/laptopy/notebooki/apple? Przy laptopach do pracy albo tzw. biznesowych zwróć uwagę na pewne elementy. Przede wszystkim powłoka powinna być antyrefleksyjna, dzięki czemu pozwala ona na komfortową pracę na zewnątrz, w podróży lub w warunkach zwiększonego oświetlenia. Kolejnym elementem jest dodatkowe zabezpieczenie. Jeśli chcemy żeby dostęp do danych był umożliwiony to często wykorzystuje się czytniki linii papilarnych oraz mechanizmy szyfrujące dane na dysku. Laptop do pracy  powinien być dobrze wykonany. Najlepszym rozwiązaniem są laptopy o niewielkich rozmiarach i pojemnym akumulatorem, pozwalającym długo pracować na jednym ładowaniu. 

 

Laptopy do gier to też jest dobre rozwiązanie dla osób, które dużo czasu spędzają na graniu w gry. Laptopy gamingowe nie należą do najtańszych rozwiązań. By kupić dobrego laptopa, należy liczyć się z kosztem 3000 zł. Należy zwrócić wtedy uwagę na poszczególne elementy: matryca IPS o wysokiej rozdzielczości, duża ilość pamięci RAM– min. 6-8 GB, wydajny procesor,karta graficzna oraz dysk twardy

 

Przed zakupem laptopa warto sprawdzić opinie laptopów, recenzje oraz testy wydajności kart graficznych i procesorów. Dobrze jest też przejrzeć strony tematyczne, gdzie użytkownicy udzielają porad na temat kupna markowego laptopa. Niektórzy producenci, oprócz rozwiązań, które umożliwiają połączenie z Internetem, dodają do zestawu złączy wbudowany modem 4G/LTE. Dlatego nie trzeba kupować dodatkowo  zewnętrznego modemu podłączonego przez port USB.

 

Akcesoria do laptopów

Producenci uatrakcyjniają ofertę, ponieważ chcą przyciągnąć coraz więcej użytkowników i dodatkowo oferują akcesoria do laptopów. Najważniejszy z nich to myszka dla graczy. Posiada specjalne przyciski, które ułatwiają grę. Ważnym elementem laptopa jest torba ochronna. Usztywniona i oddzielona przegrodami przyda się się na każdą okazję, gdy będziemy chcieli przetransportować swój komputer. Fajnym i praktycznym dodatkiem jest podkładka chłodząca. 

 

Dodaj komentarz