Bezpieczeństwo stanowi, według wielu osób, najważniejszy czynnik gwarantujący naszą radość z życia. Dlaczego tak jest? Poczucie bezpieczeństwa pozwala na uniknięcie wielu niepotrzebnych zmartwień, które mogą zaprzątać nam głowę, a tym samym odbierać jakiekolwiek szczęście na rzecz problemów. Ludzie bowiem bogacą się, a majątki przybierają coraz to większe rozmiary.

Technologia umożliwiła efektywniejszą oraz bardziej opłacalną pracę, jednak wspomaga też wszelkich przestępców w swoich nielegalnych działaniach. Na szczęście, mamy dziś multum opcji, by odpowiednio zabezpieczyć nasz dobytek. Na myśl od razu przychodzą wszelkiego rodzaju alarmy opierające się na działaniu kamer czy też czujników ruchu. W którą opcję lepiej zainwestować? Problem ten pojawia się w głowie większości właścicieli magazynów, galerii handlowych czy też po prostu dużych posesji. Najczęściej więc decydują się oni na opcję połączenia oby tych form ochrony. Wciąż jednak pozostaje pytanie, jakie konkretnie modele kamer warto dziś wybrać? Rynek jest przecież przesycony produktami od różnych firm, stąd warto jest przejrzeć możliwe opcje. 

Rodzaje kamer ochronnych

Współcześnie na rynku mamy dostęp do dziesiątek kamer charakteryzujących się różnymi parametrami, a co ważniejsze także ceną. Powoduje to, iż by nie stracić pieniędzy należy mieć przynajmniej podstawowe rozeznanie w tym aspekcie. Poniże przygotowaliśmy więc listę najbardziej popularnych typów kamer ochronnych, które z powodzeniem zabezpieczają codziennie nam widywane miejsca:

  • kamery CCTV kolorowe – są one swego rodzaju ulepszonymi kamerami monochromatycznymi. Zapewniają one bowiem znacznie lepszą jakość obrazu oraz wyraźniejsze odwzorowywanie kolorów. Ich wadą jednak jest wymóg odpowiedniego oświetlenia, gdyż tylko wtedy mogą rejestrować obraz poprawnie. 
  • kamery CCTV dzień/noc – ostatnimi czasy coraz bardziej popularny typ stosowanej ochrony w postaci kamer. Łączą one zalety uprzednio wymienionych kolorowych oraz monochromatycznych. Potrafią one bowiem zmieniać one swój tryb pracy, dzięki czemu efektywnie funkcjonują, jak sama nazwa mówi, dniem oraz nocą. Odznaczają się także wysoką czułością działania.

Kamery podzielić także można pod względem budowy. Od niej bowiem zależy chociażby pole widzenia urządzenia, stąd bardzo ważne jest zwrócenie na nią uwagę podczas planowanego zakupu. Pozostaje wciąż jednak pytanie: jaki konkretny model warty jest naszej uwagi? Rynek jest bowiem pełen różnych kamer ochronnych, a część z nich z pewnością nadaje się jedynie na wysypisko śmieci. Poniżej prezentujemy państwu szczegółową specyfikację modelu IP Dahua IPC-HDBW5421EP-Z, który z pewnością spełni potrzeby monitorowania przeróżnych budynków.

Profesjonalna kamera ochronna

Kamera IP Dahua IPC-HDBW5421EP-Z 2,7-12mm 4Mpix Dome Seria Eco-savvy 2.0Kamera IP Dahua IPC-HDBW5421EP-Z przeznaczona została na zewnątrz poprzez zastosowanie kopułowej budowy umożliwiającej poszerzenie pola widzenia. Warto zacząć od aspektów estetycznych, gdyż urządzenie, pomimo wytrzymałej konstrukcji, wygląda schludnie. Świetnie więc prezentuje się na przeróżnych budynkach, niezależnie od ich koloru. Czym jednak wyróżnia się IP Dahua IPC-HDBW5421EP-Z na tle konkurentów? Dzięki zastosowaniu sensora 1/2.9″ 6MP Progressive CMOS użytkownik uzyskuje obraz w świetnej jakości wraz z mnogimi funkcjami zwiększającymi efektywność działania kamery. Inteligentna analiza obrazu IVS umożliwia szybką reakcję na nietypowe zachowania wykrywane przez urządzenie. Istnieje bowiem możliwość ustawienia na obrazie specjalnych linii, po których przekroczeniu uruchamiany jest alarm. To jednak nie wszystko! W kamerze poszerzony został zakres dynamiki, dzięki czemu użytkownik uzyskuje obraz w dużo lepszej widoczności, nawet w nocy. Każdy szczegół bowiem jest na wagę złota, gdy dochodzi do działalności przestępczej i istnieje potrzeba zidentyfikowania sprawców danego zdarzenia. IP Dahua IPC-HDBW5421EP-Z posiada także certyfikat ONVIF, dzięki czemu zintegrować ją możemy z urządzeniami pochodzącymi nawet od innych producentów. Jest to świetna opcja, gdy posiadamy już dany asortyment z takim certyfikatem, a chcemy wypróbować inny. Wszystkie te oraz kolejne, niewspomniane funkcje zyskujemy za jedyne nieco ponad 2000 złotych, co jest dość atrakcyjną ceną jak na możliwości, jakie kamera oferuje. Pozostaje jednak wciąż pytanie: czy warto zainwestować w takie urządzenie?

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Bezpieczeństwo dzisiaj jest niesamowicie ważne i powinniśmy przede wszystkim dążyć do stanu, gdzie nie musimy się o nic martwić. Dzięki temu zająć będziemy się mogli sprawami ważnymi oraz po prostu czerpać radość z życia. Czy więc spokój jest warty kilka tysięcy złotych? Możemy spokojnie powiedzieć, iż jest to całkiem dobra okazja jak na fakt, iż jest on najczęściej po prostu bezcenny. Jeśli więc posiadamy wiele nieruchomości lub teren w ruchliwym miejscu oraz jesteśmy świadomi ryzyka chociażby kradzieży, po co kusić los? Dzisiejsza technologia gwarantuje nam wiele możliwości, stąd powinniśmy z jej owoców korzystać, by potem nie żałować głupich decyzji.