Korzyści dla zdrowia i samopoczucia jakie zapewniają masaże

Korzyści dla zdrowia i samopoczucia jakie zapewniają masaże
6 maja 2021 0 Comments

Spośród wszystkich zabiegów dla ciała i duszy za najpopularniejsze uznawane są masaże, Warszawa słynie z doskonałych masażystów, którzy za pomocą swoich dłoni oddziałują na tkanki i narządy za pomocą nacisku, pocierania, stukania, ugniatania. Z każdym, nawet najlżejszym dotykiem doświadczonego masażysty, ciało czuje się lepiej, jest ożywione i młodsze.

Czym są masaże – jakie korzyści dla zdrowia można uzyskać?

Masaż to jeden z nielicznych zabiegów odnowy biologicznej, który jest przyjemny i stosunkowo bezbolesny. Nawet lekki ucisk i mrowienie odczuwalne podczas sesji są postrzegane inaczej. Korzyści z masażu ciała są wszechstronne, to odpoczynek i regeneracja całego ciała, jest to absolutnie nieszkodliwy wpływ na najbardziej wrażliwe punkty ciała. Nawet osoby bez problemów zdrowotnych są zachwycone relaksującym zabiegiem.

Masaże są wykonywane na różnych częściach ciała na:

 • Plecach
 • Ramionach
 • Nogach
 • Barkach
 • Głowie
 • Twarzy i tak dalej.

Tak czy inaczej, rezultat tego procesu jest taki sam tzn. odnowa i odprężenie dla całego organizmu.

Jakie są zalety masażu ciała?

Ogromną zaletą jest masaż całego ciała, to cykl zabiegów obejmujący masaż ramion, nóg i stóp, pleców i szyi, twarzy i głowy, a także klatki piersiowej i pleców. Korzyści dla zdrowia i samopoczucia jakie zapewniają masażeSkierowany jest na cały organizm i należy spodziewać się, że jego działanie będzie złożone. Podczas tego masażu następuje całkowite usunięcie napięcia z organizmu, przywrócenie krążenia, usprawnienie procesów metabolicznych, pojawienie się wigoru i siły. W życiu codziennym bardzo trudno całkowicie się zrelaksować: podczas takiego masażu w Warszawie każda komórka ciała odpoczywa, aby później mogła pracować z nową siłą. Masaż ogólny jest przydatny dla prawie wszystkich narządów i układów człowieka: po dobrej, profesjonalnej sesji każdy czuje się tak, jakby się narodził na nowo. Korzyści płynące z masażu dla ciała są wielopłaszczyznowe, dlatego wskazany jest zarówno dla osób zdrowych, jak i mających problemy zdrowotne.

Rodzaje masaży – przykłady

 • Masaż relaksacyjny – wspaniale odprężenia i przyjemność. Zapewnia wspaniały relaksu niwelując oznaki zmęczenia i odczuwania stresu. Ciało stopniowo uwalnia się od napięć, dzięki czemu mięśnie odpoczywają. Relaksacyjny masaż w Warszawie jest bardzo delikatny, usuwa bóle głowy i poprawia samopoczucie.
 • Masaż gorącymi kamieniami – wykonywany jest za pomocą specjalnych kamieni wulkanicznych, które powoli stygły. Kamienie te zawierają ogromną ilość pożytecznych mikro- i makroelementów, magnezu, żelaza.
 • Masaż ajurwedyjski ma wiele funkcji. Może być skuteczny w drenowaniu organizmu, wzmacnianiu i ujędrnianiu mięśni, a szczególnie polecane są przy likwidacji cellulitu, miejscowej otyłości, atonii i rozstępach. Ma na celu przywrócenie harmonii i równowagi między umysłem a ciałem.
 • Masaż Shiatsu to japońska technika akupresury, która ma starożytne korzenie i wpływa na przepływ energii w człowieku. Opiera się na prostopadłym nacisku i jest wspierany przez ciągłe naciskanie kciukami, palcami dłoni, łokcia, stóp wzdłuż przepływu energii lub w określonych obszarach ciała. Shiatsu masaż w Warszawie pomaga zharmonizować organizm, jest doskonałym sposobem na zmniejszenie lęku i stresu oraz usuwa wszystkie problemy związane z przykurczami głowy, szyi i mięśni.
 • Masaż Shirodhara jest praktyką pochodzenia ajurwedyjskiego, jego nazwa oznacza ciało i duszę. Zabieg składa się z odprężającego masażu całego ciała ciepłym olejem, wszystko to tworzy głęboki relaks.
 • Masaż antycellulitowy wpływa na ukrwienie, rozluźnia napięte mięśnie i uelastycznia tkanki. Powolny masaż odpręża i wspomaga drenaż tkanek, szybki masaż ożywia i rewitalizuje eliminując zmęczenie.

Korzyści płynące z masażu skóry

Podstawowy wpływ masażu w Warszawie dotyczy skóry i wpływa na jej kondycję. Jest to szczególnie przydatne dla osób, których skóra stopniowo traci elastyczność, staje się sucha i utraciła napięcie. Główne fizjologiczne efekty masażu na skórze to:

 • Oczyszczanie martwych, zrogowaciałych komórek
 • Stymulacja ukrwienia
 • Usprawnienie pracy wydzielania łoju i potu
 • Dotlenienie skóry
 • Profilaktyka i leczenie wspomagające cellulit, rozstępy, trądzik, żylaki.

Korzyści z masażu dla układu nerwowego

Życie nawet najszczęśliwszej osoby jest pełne stresu. Stres to nie tylko nerwowość, ciężka praca psychiczna i fizyczna. Z tym zjawiskiem wiążą się najczęstsze procesy, wstawanie rano, nieprawidłowe odżywianie, niewystarczająca ilość snu, aktywność fizyczna. Skóra jest połączona ze wszystkimi zakończeniami nerwowymi, a wpływ na nią ma odpowiedni efekt. Jeśli mowa jest o korzyściach płynących z masażu w Warszawie dla układu nerwowego, należy wspomnieć o:

 • Poprawione przewodnictwo zakończeń nerwowych
 • Uspokojenie lub pobudzenie układu nerwowego
 • Złagodzenie bólu i napięcia nerwowego.

Zalety masażu mięśni

Osobom regularnie ćwiczącym i nieuprawiającym sportu zaleca się masaż w celu poprawy elastyczności mięśni. Najważniejsze, że dzieje się to bez nieprzyjemnego wydzielania kwasu mlekowego, którego efektem jest tzw. opóźniona bolesność mięśni. Oferowane masaże W warszawie łagodzą ból i napięcie zarówno po treningu, jak i po siedzącej, monotonnej pracy. Korzyści z masażu dla kobiet to wpływ na napięcie mięśni, skurcze i rozluźnienie. Jest wiele pozytywnych efektów masażu na mięśnie, takich jak: przywrócenie sprawności mięśni po intensywnym treningu i poprawa ruchomości stawów.