Ochrona monitoring – najważniejsze informacje w pigułce: Jeżeli chcemy podnieść poziom zabezpieczenia przed włamaniem, pożarem lub napadem, powinniśmy zainwestować w system alarmowy podłączony do systemu monitorowania obiektów.

Ochrona monitoring – mówi się o tym wiele, ponieważ jest to zdecydowanie najtańsza i bardzo efektywna ochrona mienia. Na czym polega ochrona monitoringu? Rozwiejemy Państwa wątpliwości w niniejszym artykule. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią. 

Co to jest monitoring? Ochrona monitoring – na czym polega?

Monitoring, inaczej zwany systemem monitoringu wizyjnego, składa się z kamer, które są zainstalowane na objętym ochroną obiekcie, a także z urządzeń, które transmitują strumienie wideo do Centrum Monitorowania, algorytmów detekcji alarmowych zdarzeń i z oprogramowania, które zarządza obróbką odebranych strumieni wideo.

Usługa monitoringu polega na ciągłym dostarczaniu sygnałów przesyłanych Internetem, GSM/GPRS bądź drogą telefoniczną do lokalnej stacji monitorowania. Stacje monitorowania są obsługiwane przez pracowników, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje. Pracują oni przez całą dobę.

Na czym polega działanie monitoringu?

Ochrona monitoring - najważniejsze informacje w pigułceOchrona monitoring – to bardzo ważne zagadnienie. System alarmowy zainstalowany w danym obiekcie jest przydatny w wielu sytuacjach, na przykład daje znać w przypadku zakłócenia jednego z detektorów.

W momencie otrzymania sygnału, operator stacji monitorowania przekazuje informację do patrolu interwencyjnego i wysyła ten, który znajduje się najbliżej miejsca zdarzenia. Następuje także wezwanie jednostek specjalnych, np. Straży Pożarnej, Policji czy służb medycznych. Patrol przybywa do obiektu w szybkim czasie – od 5 do 15 minut – aby zabezpieczyć obiekt bądź ująć złoczyńcę.

Na patrole interwencyjne są wybierani tylko odpowiednio przeszkoleni pracownicy. Każdy z pojazdów przeznaczonych na patrol jest wyposażony w nadajnik GPS, dzięki czemu proste jest ustalenie najbliższego pojazdu danego zdarzenia. Jeżeli zaś chodzi o sygnały, które są monitorowane przez Stację monitorowania, to są one uzależnione od danego systemu alarmowego, który jest umieszczony w obiekcie.

Jakie zalety posiada monitoring?

Ochrona monitoring – taka forma chronienia obiektu posiada wiele zalet. Najważniejszą z nich jest całodobowy dozór danego obiektu objętego ochroną za pomocą systemem monitorowania. Oprócz tego, mamy pewność, że w sytuacji zagrożenia zostanie podjęta natychmiastowa akcja. Monitoring to także monitorowanie jakichkolwiek nieprawidłowości w działaniu systemu alarmowego oraz kontrola usterek systemu.

Oprócz tego należy wiedzieć, iż oznakowane obiekty zniechęcają potencjalnych włamywaczy. W sytuacji podejrzanego zdarzenia Operator kamer może obserwować sytuację i przepłoszyć włamywacza, wydając zdalnie komendę głosową. Ponadto, może wysłać na miejsce patrol. Kamery są bardzo dobrym sposobem na odstraszenie złodziei i jednocześnie zmniejszają ilość kradzieży w miejscu pracy.

Monitoring a ochrona fizyczna

Monitoring ma przewagę nad ochroną fizyczną, ponieważ w wielu przypadków umożliwia ograniczenie liczby pracowników ochrony do minimum bądź całkowitą rezygnację z usługi ochrony fizycznej. Jest to możliwe dzięki temu, że bezpieczeństwo nad danym obiektem sprawują operatorzy w Stacjach Monitorowania Alarmów. Ich zadaniem jest na bieżąco śledzenie obrazu z zainstalowanych kamer i w razie takiej konieczności podjęcie działania. Interweniują oni wzywając Patrol oraz powiadamiając odpowiednie służby i upoważnione osoby.

Monitoring wiąże się też z brakiem kosztów nieuzasadnionych interwencji. Należy bowiem wiedzieć, iż każda nie mająca uzasadnienia interwencja Patrolu jest dla klienta agencji ochrony związana z dodatkowym kosztem. System kamer zapewnia operatorom pracującym w SMA zweryfikowanie sytuacji na miejscu, eliminację fałszywego alarmu oraz zatrzymanie Patrolu. Jest to niezwykle przydatne zwłaszcza wtedy, kiedy na terenie danego obiektu są zainstalowane czujniki ruchu i kiedy przebywają w nim np. zwierzęta.

Dlaczego warto korzystać z agencji ochrony osób i mienia?

Korzystanie z usług agencji ochrony osób i mienia jest bardzo ważne, ponieważ może się zdarzyć, że będzie miało miejsce włamanie do obiektu wtedy, kiedy na jego terenie nie będzie przebywał właściciel. Włamanie może mieć miejsce zarówno w firmie, jak i w budynku publicznym. Można zwiększyć ochronę obiektów, montując antywłamaniowe drzwi oraz okna, a także kupując instalację alarmową. Takie zabezpieczenia utrudniają przestępcom włamanie się.

Ochrona danego obiektu jest maksymalnie wysoka, kiedy zatrudniamy agencję ochrony mienia i osób. Pracownicy takich miejsc są odpowiednio przeszkoleni i można im powierzyć różne obowiązki. Dany obiekt może zostać objęty całodobową ochroną w postaci zdalnego wizyjnego monitoringu. Pracownicy agencji ochrony osób i mienia mogą także patrolować teren i zgłaszać wszelkie podejrzane sytuacje.

Warto rozważyć korzystanie z takich usług i założyć monitoring, aby mieć pewność, że nasz obiekt będzie odpowiednio chroniony i nikt się do niego nie włamie.