Częste badanie stóp przez podologów pozwoliło stwierdzić, że Polacy mają skłonność do ich zaniedbywania. Dzieje się to zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy chowają się one za grubymi skarpetami. Odrobinę lepiej jest latem, kiedy są one odsłaniane, ale zbyt częsty kontakt ze słońcem również może być dla nich niekorzystny. W przypadku osób, które mają problemy ze stopami świetnym pomysłem jest kupienie frezarki do stóp. Dlaczego są one tak popularne i które z nich są najlepsze?

Dlaczego warto inwestować we frezarki do stóp?

Najnowsze frezarki do pedicure to najnowocześniejsze metoda dbania o swoje stopy. Zastępują one staromodne metalowe tarki, które więcej uszkadzały niż faktycznie pomagały naskórkowi. O tym jak dobry wpływ na stopy mają frezarki wskazuje badanie podoskopowe. Skóra w przeciwieństwie do tarek wygładza skórę, nie narusza w żaden sposób jej struktury. Nie ma narażenia na rdzewienie i tępienie, które często powodowało niebezpieczeństwo w dawnych metodach. Badanie stwierdza, że stopa w żaden sposób nie doznaje uszkodzeń.

W przeciwieństwie do wciąż modnych pumeksów – frezarka nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku. Nie trzeba wykonywać żadnych szybkich ruchów, wystarczy przykładać sprzęt do stopy. Pumeks ponadto nie dochodzi do niektórych miejsc np. między palcami. Do jego zalet wciąż należy skuteczne i delikatne złuszczanie skóry, ale frezarka pozwoli robić wszystko kilka razy szybciej. Pumeks narażony jest też na infekcje grzybicze, trzeba wciąż czyścić go na nowo (co nie jest łatwe przy jego porowatości) i kupować jego nowe wersje. Dobrze zadbana frezarka może być całkiem opłacalna na dłuższą metę.

Najlepsze frezarki – ranking

Podologia poleca frezarki z uwagi na dostosowywanie leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta. Wszystko dzięki możliwości wybrania grubości ścierających się drobinek. Należy wybrać takie modele, które nie spowodują blokowania się przy zbyt mocnym dociskaniu. Z frezarką trzeba umieć się obchodzić, najlepiej wykonywać koliste ruchy i używać sporej porcji kremu, który zazwyczaj dostaje się w zestawie. Można też kupić taki, który najlepiej pasuje do stopy pacjenta. Należy nie przesadzać z frezowaniem, bo można doznać uszkodzenia naskórka.

Każdy model frezarki jest przydatny do innego rodzaju stopy i mą odrobinę inne parametry. Które z frezerek na rynku są obecnie najlepsze?

1. Frezarka Łucznik

Dzięki momentowi obrotowemu na poziomie 30 przesunięć na sekundę należy do najszybszych frezarek na rynku. Posiada aż dwie wymienne rolki, które są bardzo łatwe do mycia pod wodą. Ceniony jest szczególnie za umiejętność usuwania naskórka. Jest bardzo bezpieczny dla stóp i nie powoduje ich kaleczenia. Jego dużą zaletą jest wszechstronność: przydaje się również przy problemach z łokciami i dłońmi. Dzięki akumulatorowi może pracować bezprzewodowo.

2. Frezarka Pedi Spin

Posiada aż dwa rodzaje nakładek, dzięki czemu posiada znacznie więcej funkcji niż reszta modeli. Dzięki frezarce Pedi Spin dużo prościej o usuwanie kurzajek czy zrogowaciałego naskórka. Przyczynia się też do znacznego wygładzenia skóry. W zestawie znaleźć ponadto specjalny pędzel do czyszczenia. Posiada szybszy i wolniejszy tryb pracy, przez co można albo przyspieszyć pielęgnację, albo postawić na dokładne czyszczenie. W przeciwieństwie do frezarki Łucznik działa tylko na baterie.

3. Frezarka Esperanza

Wielką zaletą frezarki jest jej nowoczesny wygląd, przez co można zabrać ją w podróż – zwłaszcza że działa na baterie i ma długą żywotność. Bardzo wygodnie leży w dłoni, przez co można dostać się do najmniej dostępnych miejsc. Problemem nie jest ani usuwanie naskórka, ani nawet usuwanie kurzajek u dzieci. To prawdopodobnie najwygodniejsza frezarka na rynku co dodatkowo potwierdza niska waga.

4. Frezarka AEG

Frezarka AEG cechuje się największą dokładnością, głównie z uwagi na braku naruszania zasadniczej warstwy naskórka. Nie przeszkadza to jej być bardzo dokładnym przy usuwaniu nagniotków. Ma bardzo wiele wymiennych rolek, dzięki czemu korzystać ze sprzętu może cała rodzina jednocześnie.

5. Frezarka Scholl

Podobnie jak frezarka Esperanza – świetnie leży w dłoni, głównie dzięki warstwie antypoślizgowej na uchwycie. Dużą zaletą jest jej wodoodporność, dzięki czemu nie uszkodzi się w wannie czy przy zlewie. Należy jednak uważać ze sprzętem elektronicznym przy myciu się. Frezarka ładuje się bardzo szybko dzięki nowoczesnej ładowarce indukcyjnej.

Zobacz również:

Ile kosztują frezarki i które są warte swojej ceny?

Koszt frezarek jest naprawdę różny i wszystko zależy od jakości urządzenia. Profesjonalny sprzęt do gabinetu kosmetologicznego może być warty nawet 500 złotych. Zwykłe domowe frezarki do najprostszych zabiegów mogą kosztować mniej niż 50 złotych. Wszystko zależy od potrzeb i problemów, np. przesuszone paznokcie,  z jakimi zmaga się konkretna osoba. Zawsze pomocą może służyć podolog, który może za nas dokonać wyboru.

W przypadku tak złożonych problemów jak częste kurzajki i nagniotki lepiej nie oszczędzać na swoim zdrowiu. W razie zwykłej profilaktyki w pełni wystarczą frezarki podane wyżej. Nie ważne czy zainwestujemy w sprzęt marki AEG, Scholl, Esperanza, Pedi Spin czy Łucznika – zawsze dokonamy dobrego wyboru. Świadczy o tym nie tylko aprobata podologów, ale też wysokie oceny na portalach sprzedażowych.

Polecamy: