Sklep podologiczny – gdzie zaopatrzyć gabinet?

Sklep podologiczny – gdzie zaopatrzyć gabinet?
22 czerwca 2022 0 Comments

Sklep podologiczny – gdzie zaopatrzyć gabinet? Gabinet podologiczny powinien być miejscem, w którym pacjenci będą czuć się bezpiecznie, jednocześnie mając pewność, że ich problemy zostaną usunięte i wyleczone w sposób skuteczny i w pełni profesjonalny. Aby mogło tak być, konieczne jest odpowiednie wyposażenie gabinetu w niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania sprzęty, narzędzia, akcesoria oraz kosmetyki i preparaty.

Dlaczego wyposażenie jest tak ważne?

Właściwe wyposażenie gabinetu podologicznego pozwala na zaoferowanie pacjentom pełnej gamy profesjonalnych zabiegów, od opracowywania paznokci i podstawowego zabiegu podologicznego, po usuwanie wszelkiego rodzaju odcisków i hiperkeratoz, czy terapię stopy cukrzycowej. Tylko z pełnym wyposażeniem możliwe jest nie tylko fachowe, ale i bezpieczne przeprowadzanie potrzebnych czynności i zabiegów, odpowiednio dopasowanych do problemu, z jakim do specjalisty zgłasza się pacjent. Ponadto, dobrze wyposażony gabinet sam pracuje także na swoją renomę oraz to, jak jest on odbierany przez stałych, jak również potencjalnych pacjentów. 

Najważniejsze elementy wyposażenia gabinetu

W każdym gabinecie podologicznym musi znajdować się przede wszystkim odpowiednie stanowisko, niezbędne do wykonywania jakichkolwiek zabiegów, czyli fotel podologiczny. W gabinecie powinien znaleźć się fotel, który odznaczać się będzie wysoką jakością i starannością wykonania, jak również właściwą, ergonomiczną dla specjalisty oraz wygodną dla pacjenta budową. Fotel podologiczny powinien więc być wyposażony w zagłówek, podłokietniki oraz podnóżek, złożony z dwóch niezależnych podpórek na nogi. Co więcej, powinien on również posiadać możliwość wygodnej regulacji zarówno wysokości, jak i kąta nachylenia siedziska.

Sklep podologiczny – gdzie zaopatrzyć gabinet?
Sklep podologiczny – gdzie zaopatrzyć gabinet?

Innym istotnym elementem wyposażenia gabinetu jest również siedzisko dla podologa. Powinno ono być wygodne i ergonomiczne, umożliwiające swobodne wykonywanie czynności, jak i poruszanie się. Ponadto w gabinecie muszą znaleźć się także lampy oraz lupy, a także co najmniej dwie frezarki z kompletem różnych końcówek. Ważnym i potrzebnym elementem jest także mobilny stolik zabiegowy oraz szafki, w których wygodnie i bezpiecznie przechowywać można wszystkie sprzęty i kosmetyki podologiczne.

Wysokiej jakości środki leczniczo-pielęgnacyjne to również bardzo ważna część wyposażenia każdego profesjonalnego gabinetu podologicznego. W asortymencie podologa pracującego z pacjentami powinny znaleźć się zarówno preparaty lecznicze, jak i ochronne oraz regeneracyjne i pielęgnacyjne. Mogą to być środki wyłącznie do paznokci, jak również preparaty przeznaczone do skóry stóp i dłoni, a także różnego rodzaju peelingi i środki zmiękczająco-złuszczające oraz preparaty odświeżające.

Sprawdź najlepsze oferty:

Szczególnie istotnym elementem wyposażenia jest również miejsce, w którym przeprowadza się proces dezynfekcji i sterylizacji sprzętu podologicznego. Autoklaw, o którym mowa, to sprzęt pozwalający na regularne usuwanie z powierzchni używanych narzędzi i akcesoriów wszelkiego rodzaju patogenów. Utrzymywanie używanych narzędzi w nienagannej czystości to absolutna podstawa funkcjonowania każdego gabinetu podologicznego, a profesjonalny autoklaw jest narzędziem do tego niezbędnym. 

Wyposażenie gabinetu – gdzie się zaopatrzyć?

Jako że odpowiednie wyposażenie gabinetu podologicznego jest kwestią kluczową, niezbędną do jego prawidłowego funkcjonowania, konieczne jest zaopatrywanie się w miejscu profesjonalnym i godnym zaufania. Sklep, bądź hurtownia podologiczna, gdzie podolog zaopatruje swój gabinet, powinna być miejscem cieszącym się uznaniem klientów, odznaczającym się szerokim asortymentem w najwyższej jakości. Najlepszym wyborem jest miejsce, które tworzone jest przez specjalistów w swojej dziedzinie, doświadczonych fachowców, którzy swoją szeroką wiedzę przekuwają w działania służące klientom oraz ich pacjentom. Dobrze jest także znaleźć miejsce, w którym istnieje możliwość kompleksowego wyposażenia gabinetu, od foteli podologicznych, po kosmetyki pielęgnacyjne. 

Profesjonalna hurtownia podologiczna – asortyment i doświadczenie

Podolog, któremu zależy na odpowiednim wyposażeniu swojego gabinetu, powinien w doborze sklepu bądź hurtowni kierować się przede wszystkim klasą oferowanego asortymentu i jego kompleksowością. Warto więc wybrać miejsce, w którym w kilkanaście minut wyposażymy gabinet we wszystkie najpotrzebniejsze kosmetyki, drobne akcesoria, jak i większe narzędzia.

Wartym uwagi miejscem jest zdecydowanie hurtownia Kerpro, tworzona przez doświadczonych specjalistów. Marka oferuje szeroki asortyment od foteli podologicznych, poprzez cęgi, dłuta i skalpele, aż po pełną gamę kosmetyków.

Wybierając sklep lub hurtownię podologiczną warto także zwrócić uwagę na opinie innych klientów, jak również sprawdzić, czy dane miejsce angażuje się w jakikolwiek sposób w rozwój szeroko pojętej branży podologicznej: uczestnicząc w kursach i szkoleniach, bądź organizując je.