Wakacje za granicą – o czym należy pamiętać przed opuszczeniem kraju. Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na wakacje za granicę. Coraz częściej wyjazd do tak zwanych ciepłych krajów jest tańszy, od urlopu spędzonego w kraju.

Gwarancja pięknej pogody, ciepłego morza, a także smacznego, regionalnego jedzenia, które jest integralną częścią każdego kraju sprawia, iż biura podróży w naszym kraju znacząco zwiększyły swoje przychody w porównaniu do lat poprzednich. Ważne, aby każdy, kto wybiera się za granicę dokładnie przeanalizował treść podpisywanej umowy, a także przyjrzeć się warunkom pobytu.

Ubezpieczenie

Nie ulega wątpliwości, iż nasi rodacy najczęściej wybierają wycieczki wakacyjne organizowane przez biura podróży. Mając na uwadze bezpieczeństwo bliskich, przed podpisaniem umowy należy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów, spośród których najważniejsze jest ubezpieczenie.

Pierwszym z nich jest sprawdzenie biura podróży. Każdego roku publikowany jest raport dotyczący biur podróży. Znajdują się w nim informacje dotyczące  kondycji finansowej każdego biura podróży w naszym kraju. Im większe i bardziej majętne biuro podróży, tym mniejsza szansa na jego bankructwo.

Warto pamiętać, iż każde biuro podróży musi posiadać wykupione ubezpieczenie, które zabezpieczy wyjazd w wypadku ogłoszenia informacji o bankructwie. Informacja o tym widnieje na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W przeszłości dochodziło do wypadków, w których turyści z dnia na dzień  pozbawieni byli noclegu, ale na własny koszt musieli wrócić do kraju. Ubezpieczenie ma zabezpieczyć przed podobnymi sytuacjami.

Kierunek

Wakacje za granicą – o czym należy pamiętać przed opuszczeniem krajuNiezwykle ważne jest miejsce, które pragniemy zwiedzić. Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych znajdują się ostrzeżenia dla podróżujących. Poszczególne regiony zostały w nim podzielone na: zachowaj ostrożność (taką jak w Polsce), zachowaj szczególną ostrożność, MSZ odradza wyjazdy, które nie są konieczne,  MSZ odradza wszelkie wyjazdy. W ten sposób łatwo sprawdzić czy na terenie wybranego kraju nie doszło do konfliktu zbrojnego, który mógłby zagrażać życiu.

W przypadku wycieczek zagranicznych warto sprawdzić w jakiej strefie klimatycznej znajduje się wybrany kraj. W dużej mierze to od warunków atmosferycznych będzie zależał nasz komfort. Dla przykładu do Australii warto lecieć latem, z tym, że w Australii lato przypada w czasie naszego grudnia, stycznia oraz lutego.

Standard

Biura podróży zamieszczają informacje o miejscach noclegowych w oparciu o standardy lokalne. Wybierając trzygwiazdkowy hotel w Indiach musimy pamiętać, iż są to trzy gwiazdki według indyjskich standardów, a nie polskich.

Wyżywienie

Jedna z najważniejszych kwestii, o którą pytają turyści. W zależności od wybranego biura podróży turyści  mają do wyboru kilka opcji żywieniowych. Oprócz tego niektóre ośrodki mogą serwować kuchnię ogólnoeuropejską, natomiast niektóre regionalną. Niezwykle popularną opcją, na którą decyduje się wielu turystów jest BED and BREAKFAST, która obejmuje nocleg wraz ze śniadaniem.

Wczasy za granicą mogą dotyczyć zarówno pięknych miejsc w Europie, jak i na całym świecie. O wyborze kierunku powinny decydować jedynie indywidualne preferencje uczestników, a nie związane z wyjazdem koszty.

Ceny last i first minute

Do niedawna nasi rodacy decydowali się na wycieczki last minute. W tej chwili tendencja uległa zmianie i Polacy chętnie sięgają po oferty first minute. Dzięki temu zyskują gwarancję niskiej ceny, a także szereg dodatkowych zniżek. W zależności od wybranej oferty wczasów za granicą rodzice podróżujący z dziećmi mogą liczyć na dodatkowe zwolnienie z kosztów. Zazwyczaj koszt pobytu dziecka wynosi połowę kwoty, jaką należy zapłacić za osobę pełnoletnią.

Ubezpieczenie na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń

Bez względu na to, które biuro podróży zostanie wybrane, każdemu uczestnikowi wycieczki przysługuje ubezpieczenie. Niemniej jednak biura podróży wybierają często najtańsze opcje, które nie we wszystkich krajach są wystarczające. Z tego względu przed podpisaniem umowy warto wynegocjować lepszą ofertę ubezpieczenia dla wczasów za granicą.

Rezydent

Każde biuro podróży, musi posiadać na miejscu własnego rezydenta, którego obowiązkiem jest świadczenie pomocy podróżnym podczas wakacji. To on czeka na nich na lotnisku, a także przedstawia program wycieczek fakultatywnych.

Wycieczki fakultatywne

Podczas wczasów za granicą  zostaną przedstawione wycieczki fakultatywne. Bez względu na first czy last minute, wycieczki fakultatywne objęte są dodatkową opłatą.

Reklamacja

W wypadku, w którym biuro podróży nie wywiąże się z ustaleń zawartych w umowie wyjazdu, każdy uczestnik wycieczki może złożyć reklamację. Można tego dokonać zarówno podczas wyjazdu, jak i po powrocie do kraju. W tym przypadku przysługują nam trzy lata na złożenie wniosku dotyczącego reklamacji. Jedną z form reklamacji jest zwrot części, bądź całości kosztów podróży.

Wczasy za granicą stanowią doskonałą okazję do odpoczynku i podtrzymania więzi z bliskimi. Z tego względu warto, aby ich organizacji podjęło się sprawdzone biuro podróży, które cieszy się zaufaniem klientów.

Explore More

Wynajem apartamentów Międzyzdroje

Wynajem apartamentów Międzyzdroje
26 kwietnia 2024 0 Comments 0 tags

Wynajem apartamentów Międzyzdroje w tym urokliwym mieście to świetna alternatywa dla tradycyjnych hoteli, pozwalająca na samodzielne planowanie dnia i pełną swobodę w eksplorowaniu lokalnych atrakcji. Apartamenty w Międzyzdrojach zlokalizowane są

Gdzie mogę sprawdzić dostępne oferty noclegów?

Gdzie mogę sprawdzić dostępne oferty noclegów?
11 stycznia 2023 0 Comments 0 tags

Gdzie mogę sprawdzić dostępne oferty noclegów? Zbliżają się wakacje. W rzeczywistości niektórzy są już na wakacjach. Inni dopiero planują letnie wakacje. Należysz do tej drugiej grupy? Zastanawiasz się, gdzie możesz

Wynajem mieszkania na wakacje Międzyzdroje

Wynajem mieszkania na wakacje Międzyzdroje
26 kwietnia 2024 0 Comments 0 tags

Wynajem mieszkania na wakacje w Międzyzdrojach stanowi atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych hoteli czy pensjonatów, oferując nie tylko komfort, ale także niezależność. Położone nad samym brzegiem Morza Bałtyckiego, Międzyzdroje przyciągają swoim